26.4.2024 11:04

Strategický a akční plán města

strategie Jsem rád, že se společně potkáváme nad touto publikací, protože to znamená, že i vás zajímá budoucnost našeho města. Naším cílem je realizovat dobré projekty a malými i většími kroky zlepšovat život v Hranicích.

Ptali jste se někdy sami sebe, jak chcete, aby Hranice vypadaly v roce 2032? Jaké prostředí byste si přestavovali pro život svůj a svých dětí? Odpověď není jednoduchá a rozhodně ne nahodilá, protože už teď se v řadě věcí musíme rozhodnout. Následující kroky jsou v našich rukou a to, kam povedou, ovlivní budoucnost na dlouhé roky, přestože se většina z nich neprojeví hned.

Každý máme jiné priority a jiné představy. Stejně tak i naše město má své potřeby a své omezené prostředky, se kterými hospodaří. Proto se zdroji musíme nakládat hospodárně a zvažovat, co je pro naše občany nejlepší.

Vůbec poprvé v historii města Hranic jsme se rozhodli vypracovat samostatný strategický plán, který by měl formulovat naše myšlenky a snahy do dlouhobější vize a ukázat směr, kterým bychom se chtěli vydat. Rozvoj našeho města jedobře nastartován, a přestože se někomu může zdát rozvoj pomalejší, mně osobně někdy připadá jako splašený kůň, který je s naší historií tolik spjat. Naším úkolem je ho usměrňovat a energii využívat tam, kde je potřeba.

Naše republika i celý svět se potýká s pandemií koronaviru, která náš život ovlivňuje v každém směru. Pevně věříme, že je to zároveň i příležitost zaměřit pozornost k oblastem, které jsme v předchozích letech opomíjeli.

Před sebou máte dokument, který jsme společně s vámi připravili. Na další řadu let se stane důležitým rozvojovým plánem města. Dává našim myšlenkám směr a vzájemně je propojuje.

Na výsledku, jak bude naše město vypadat v roce 2032, se podílíme všichni svým přístupem k životu, práci, majetku a hodnotám. Pokud budeme ke všem činnostem přistupovat s tímto vědomím, věřím, že naše úsilí o rozvoj dobrého místa pro život se nám podaří naplnit!

Budu rád, pokud nám budoucnost pomůžete spoluvytvářet! Klíčovým faktorem úspěchu našeho města jste vy.

Daniel Mašlár, starosta

Strategický plán rozvoje města Hranice 2032