24.10.2019 04:17

Rekonstrukce budovy v centru města pokračuje

oprava lékarnyBudova v centru Hranic na Masarykově náměstí, kde mnoho let fungovala lékárna, zeje prázdnotou.

Už minulé vedení města rozhodlo o investicích do rekonstrukce domu. V současné době opravy interiéru pokračují. Byla zpracována projektová dokumentace na kompletní rekonstrukci dvou bytových jednotek a elektroinstalace v celém objektu. V minulosti byla vybudována nová plynová kotelna a nové rozvody tepla. V další fázi byla vyměněna okna. Opravené bytové jednotky se budou využívat jako služební byty. V současné době již máme jeden byt zamluvený pro pracovnici, která spolupracuje s místní školou a Agenturou ochrany přírody. V prostorách lékárny se dodělává elektroinstalace. A vedení města se bude rozhodovat jak s prostorem v centru města dále naložit. S tím souvisí i úpravy povrchů podlah a podobně.

Zatím není zájemce o pronájem nebytových prostor. A úpravy povrchů by se řešily dodatečně až po dohodě s ním. Je velmi složité zajistit obnovení provozu lékárny.  Jednalo se s lékárenskými řetězci. V současné době je problém nedostatek kvalifikovaných lékárníků. Pokud se objeví nápady, jak prostor využít, bude vedení města rádo za jakýkoliv provoz občanské vybavenosti. Už se jednalo o možnosti umístění posilovny, kavárny, restaurace. Ale prostory jsou specifické a podobné provozovny sem lze jen těžko umístit.

oprava lékarny

Vytvořeno: 2. 10. 2019