19.3.2024 08:03

Podmínky provozu Mateřské školy Hranice

logo Informace pro rodiče dětí, které navštěvují MŠ.

Mateřská škola bude otevřena od 25.5.2020

Prosíme rodiče, aby se seznámili s podmínkami pro provoz mateřské školy, které vydalo MŠMT spolu s čestným prohlášením.

Pokud se rozhodnete nechat si dítě do konce srpna doma, budete osvobozeni od placení školného.

Školné za dobu uzavření školky bude rodičům vrácen na účet /duben, květen/.

Předškolní vzdělávání není do konce tohoto školního roku povinné, nebudou probíhat vzdělávací programy v plném rozsahu.

Podmínky provozu mateřské školy po dobu trvání mimořádných epidemiologických opatření:

1.      MŠ se otvírá 25.5.2020

2.      Provoz je omezen 5:45 – 15:00 hodin

3.    Otevřeny budou dvě třídy v první budově z důvodu nižšího počtu přihlášených dětí, nižšího počtu zaměstnanců a dodržování potřebného zvýšeného hygienického opatření.

4.    Do MŠ budou děti doprovázeny zákonnými zástupci, kteří také při nástupu odevzdají podepsané čestné prohlášení.

5.    Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID – 19 / zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest/ nesmí vstoupit do školky.

6.    Do rizikové skupiny patří dítě, které splňuje alespoň jeden z bodů uvedených v čestném prohlášení nebo jakákoli osoba, žijící ve společné domácnosti.

7.    Doporučuje se, aby zákonní zástupci zvážili přítomnost dítěte v mateřské škole, pokud patří do rizikové skupiny.

8.    Je nutné přihlásit dítě do mateřské školy nejpozději do čtvrtka 22.5., aby mohla ředitelka přizpůsobit provoz školy počtu dětí a zároveň děti rozdělit do tříd.

9.    Skupiny se nebudou slučovat, ani měnit, aby nedošlo k případné hromadné nákaze.

10. Do které třídy mají své dítě rodiče přivést, uvidí na seznamu u vstupu do MŠ.

11. Každé dítě bude mít v kapsáři v podepsaném sáčku roušku v případě onemocnění ve skupině, či podezření na onemocnění jeho samotného. V takovém případě bude nutné okamžité spojení s rodiči, kteří si dítě odvedou domů.

12. Stravování je v mateřské škole zajištěno za zvýšených hygienických podmínek.

13. Rodičům, kteří přivedou své dítě do MŠ bude umožněn vstup pouze do šatny, se zakrytými ústy a nosem a po použití dezinfekčního roztoku na ruce, který bude u vchodových na stole.

14. U vchodu do MŠ rodiče použijí video zvonek a poté vyčkají na otevření dveří učitelkou.

15. V šatně budou rodiče pouze po dvou, u ostatních je nutné dodržování dostatečných rozestupů před vchodem do MŠ – roušku budou mít rodiče i děti.

16. Roušku, se kterou přijde dítě do MŠ si vezmou rodiče s sebou domů a přinesou ji opět při vyzvedávání dítěte z MŠ.

Tato opatření platí do odvolání.

Čestné prohlášení ke stažení

Vytvořeno: 12. 5. 2020