27.4.2024 01:04

Páteční infookénko

Hráz rybníku v Trojmezí Informační okénko pana starosty.

PLES - Kdo ještě nemá lístky, tak si je rychle kupte, ať víme na koho se můžeme těšit! Dlouho jsme nevěděli, jestli to vůbec bude, takže přípravy probíhají tradičně na poslední chvíli, ale začínám mít pocit, že to bude fajn. Koala je na západě vyhlášená plesová kapela, k tomu hodně dobré jídlo a pití a celkem nabušená tombola. Už teď velký dík místním sponzorům, kteří dali do tomboly poukazy na své produkty a služby za několik desítek tisíc! Tombolu budeme losovat ze vstupenek, takže jít na ples se prostě vyplatí!

👉 DPS - V pondělí zahajujeme rekonstrukci vily v Krátké ulici a přestavbu na dům pro seniory. Nakonec stavíme bez dotace, což je sice blbý, ale zase nám nikdo nebude kecat do toho, jestli je nájemník dost senior na to, aby tam mohl bydlet apod. Ze státu se ozývá, že by se měla zvýšit podpora výstavby bytů, nejen sociálních, tak budeme doufat, protože nám běží projekty na další bytové domy.

👉 SBĚRNÝ DVŮR - Mám za úkol vás poprosit, abyste četli nápisy na kontejnerech a neházeli tam, co tam nepatří. Jde primárně o suť, kterou vozíme na recyklační dvůr, kde nás vyhazují, pokud tam je něco jiného. Do sutě u nás nepatří wc mísy, sádrokarton, ani obklady. Pokud na dvoře nenajdete kontejner pro daný materiál, tak to patří do velkoobjemu.

👉 OPRAVY KOMUNIKACÍ - Ne vše se v loňském roce povedlo, a tak jsme teď některé povrchy v rámci záruky frézovali. Věřím, že napodruhé dobré a napotřetí všeho dobrého už nebude potřeba. Krom toho jsme se pustili do provizorní opravy cesty u starého nádraží, aby majitelé nových pozemků na ně měli přístup. Další oprava v podobě zpevnění povrchu probíhá v ulici Polní. Jakmile bude trošku počasí, tak se do oprav štěrkových cest pustí TS. S rozsáhlejšími opravami zatím vyčkáváme, dokud nevysoutěžíme, parkoviště ve Studánce a budeme vědět, kolik nám zbývá. Tam nás trošku brzdí jeden ČEZáckej sloup, ale snažím se dělat vše proto, aby to nedopadlo jako v Ruské 🙂

👉 OPRAVY KOMUNIKACÍ KRAJE - Karlovarská správa a údržba silnic nás zase vypekla a slibovaná velkoplošná oprava Na Vyhlídce letos v plánu není. Respektive za naší oblast v plánu byla, ale přednost dostaly silnice jinde v kraji. Takže jsem na něj naštvanej zase o něco víc, než normálně. Zkusím někomu napsat a zavolat, ale to asi tak jediné, co s tím můžu dělat... Jediné co se nás nějak týká je realizace "protiskluzového povrchu" v zatáčce nad kravínem ve Studánce a u Větrova. Tak alespoň něco, i když sídlunští to asi moc neocení.

👉 REZAVÁ VODA - Znovu, pokud teče rezavá studená voda, volejte sem 739 543 471. Poud teče rezavá teplá voda (v paneláku, domkařům s tím nepomůžu), volejte mě. Řešil jsem to s ITESem, konkrétně Zahradní ulici a mám přislíbenou výmenu zásobníků na teplou vodu. Do těch se totiž postupně dostává a usazuje rez z vodovodního řadu a vypláchnout nejdou. Mělo by to proběhnout v létě, ale vzhledem k tomu, co vše se může stát s energiemi obecně do té doby, tak klidně hrozí, že se to posune. Ale budu na to tlačit.

👉 CENA TEPLA - Tady trošku pozitivní zpráva, zejména v kontextu toho, co se děje v okolních městech. ITES má nakoupený plyn na celý tento rok 2022 a 50% spotřeby na rok 2023. Co se bude dít dále nejde vůbec predikovat. Celá ta energetika je celkem loterie. Ites nakupuje plyn po částech na burze, když je zrovna dobrá cena. Což se může vyplatit a nemusí. Chebská Terea nakupovala za aktuální ceny na burze, tzv. spotování. To je fajn, když ceny klesají, což ale není úplně aktuální situace a proto takové navýšení. U nás tedy máme na tento rok zaručenou cenu a pro rok 2023 by mělo být zdražení díky předzásobení o 50% nižší, než realita.

👉 MĚŘENÍ STUDÁNKA - Během února a března byla ve Studánce celkem 5x hlídka s radarem a to v celkem problematické časy. K mému překvapení nezjistili žádného řidiče, který překročil rychlost. To je super, protože kupovat furt nové zastávky mě už moc nebavilo. Nedělám si úplně iluze, že jsme všichni tak předpisoví, ale třeba těch nehod bylo už dost a uvědomili jsme si, že to je vůči tamním obyvatelům bezohledné. Každopádně budu trvat na tom, aby tam hlídky dojížděly pravidelně.

👉 TROJMEZÍ - Chlapi a ženy z TS si v posledních 14 dnech vzali do péče hráz v Trojmezí a dle požadavků vodního zákona jí vyčistili od náletů. Zároveň jsme konečně opravili tu utrženou hráz. Vzhledem k tomu, že teď zapršelo a zasněžilo, tak je to hodně rozbahněné, ale dokud bylo suchom tak to tam vypadá moc hezky a myslím, že tam bude další fajn místo na deku. Jakmile budeme mít nějaku pěknou hlínu a bude počasí, tak celý prostor hráze ještě uhrabkáme.

Zároveň nám "lesáci" vykáceli některé stromy podél příjezdové cesty. To bylo docela kritizováno. Trošku to chhápu a sám jsem se bál, jak to bude vypadat. Bohužel ty stromy byly v takovém stavu, že by tam stejně dlouho nebyly a tedy kdy jindy když né teď a kdo jiný když né my žeo. Takže zejména smrky šly k zemi a udělali jsme dobře, protože jich tak 80-90% bylo vyhnilých a chlapům se lámaly pod rukama. Takže by celkem brzo začaly padat a krom toho, že by nám to mohlo pocuchat chatičku, tak se někomu mohlo i něco stát. Břízy, borovice a doubky, které nebyly viditelně poškozené zůstaly a věřím, že teď budou mít možnost chytit nový dech a prostor oživit.

POSILA DO TS - Vzhledem k tomu, že pan Rešetár odešel do důchodu, tak hledáme náhradu a ideálně někoho stejně tak šikovného. Kdybyste o někom věděli, tak ho směřujte ke mně. Tímto bych chtěl Mírovi Rešetárovi poděkovat za jeho skoro 14 let práce a přeju mu, ať si důchodu ve zdraví užívá!

Mějte fajn víkend! 🤟

Provizorní zpevnění cesty u starého nádraží:

Hráz rybníku v Trojmezí

Odtokové koryto:

Odtokové korytoČištění zasypaného odtokového koryta

Čištění zasypaného odtokového koryta

Vytvořeno: 1. 4. 2022