26.4.2024 20:04

Páteční infookénko

Kamenná stéla na Trojstátí STRATEGIE MĚSTA 2030 - Startujeme, ladíme dotazníky pro obyvatele a pro žáky. Chceme vědět, co se vám líbí a kde bychom měli zabrat a společně s našimi plány si jasně stanovit, kam budeme příštích 9 let směřovat.

Brzy na webu zřídíme samostatnou záložku, kde budou veškeré aktuality. Budeme vás informovat i zde.

Pravděpodobně 1.7. proběhne debata s vámi - obyvateli. Chceme to v neformálním duchu. Mělo by to být obdobné, jako měli nedávno v Aši, ale z důvodu Covidu online ( https://www.youtube.com/watch?v=35tukH_oRoo ). Dorazí sympatická Barbora Miturová, která si ráda poslechne o vašem životě ve městě. Předběžně se bavíme, že by byla se svým týmem během odpoledne v knihovně, nebo u knihovny, kde byste je mohli navštívit jednotlivě. A večer by byla neformální diskuse u piva u sokolovny. Ale ještě to ladíme.

👉 DOTACE - S úspěšností je to nahoru dolu. Jak jsem již psal, vyšla nám dotace Z MAS21 na stan a školní zahradu. Pak jsme nedostali dotaci na bourání hotelu Praha. Vzhledem k množství žádostí ale program otvírají znovu a tak to zkusíme ještě jednou. Každopádně v létě bouráme.

Nedostali jsme dotaci z MMR (ministerstvo pro místní rozvoj) na šikmou střechu ZŠ. To nám ale moc nevadí, protože bychom to nedokázali zrealizovat. Máme požádáno ještě na MF (ministerstvo financí), kde je delší termín a dávají víc peněz, tak uvidíme.

Dostali jsme ale dotace z Kraje na projekt cyklostezky do Adorfu, který běží a na pietní místo ve Studánce, které také běží. Na dům pro seniory čekáme.

👉 SVĚTÝLKA - Borci, co to ve středu přepálili, za mnou skutečně přišli a domluvili jsme se na řešení! Pomůžou chlapům z TS, kteří namísto oprav mohli dělat něco jiného. Chápu, že se nechali unést - stane se, a díky jim za fér dohodu.

👉 ZMĚNA ÚZEMNÍHO PLÁNU č. 5 - Na červnovém řádném Zastupitelstvu budeme jednat o zahájení příprav změny územního plánu. Je vyvolán požadavkem společnosti Heinz Glas Decor, který chce nad stávající budovou vystavět skladovací halu a potřebují k tomu v územním plánu výrobní plochy. Jedná se o zahájení procesu, na jehož konci bude samotné schválení změny. Dbáme na to, aby se plochy pro výrobu nepřiblížily k rodinným domům více, než je tomu nyní a zároveň, aby nový objekt příliš nenarušil pohled na město směrem od Trigonu. Zároveň by v rámci stavby mělo dojít k úpravě severního vjezdu do areálu a nám by tak kamiony neměly jezdit okolo školky.

Do připravované změny jsme si přidali i naše požadavky. V Růžovém údolí měníme plochy pod dětským hřištěm na sportovní a rušíme historické výrobní plochy na rohu Ruské a Šumavské.

👉 STÉLA - Na trojstátí byla dokončena kamenná stéla - konkrétně kovová plaketka na koruně kamene. Přikládám fotku po včerejším dešti. Můžete si jí zajít prohlédnout, nebo počkat na 3.7. a spojit to s návštěvou každoročního setkání!

👉 DOLÍŠKA - Severní břeh je nějak pofackován. Přikládám romantické zátiší s bagrem 🙂 Ještě břeh osejeme trávou a bude tam moc hezky.

👉 SBĚRNÝ DVŮR NAPROTI TS - Finišujeme, plot vypadá pěkně, plocha je vyčištěná a nové barevné kontejnery tam budou jako omalovánky. Snad bude využíván a bude to mít pozitivní dopad na bordel u popelnic.

👉 UBYTOVÁNÍ V SOKOLOVNĚ - Rodí se nám druhý pokoj, protože se začíná stávat, že by chtěly ubytovat dvě skupiny. Zkušebna natajno tak musela vzít zasvé, ale neplačme dlouho, je to pro dobrou věc. Hosté tam nově budou mít moc hezké zázemí!

👉 AKCE BUDOU - Jak už jsme psal, organizace je teď dost těžká, ale nuda snad nebude. Příští víkend triatlon a dětský den ve Studánce, dva týdny poté se chystá něco pro školáky na poslední školní den, pak diskuze s občany, Kaiser, start Mílí. Další týden bude letní kino, snad se chystá nějaká tancovačka a měly by také začít letní přáteláky v pubquizu!

Mějte fajn víkend a zítra na strongmanech! 🤟

Daniel Mašlár, starosta

Kamenná stéla na trojstátí:

Kamenná stéla na Trojstátí

Úprava břehu Dolíšky:

Úprava břehu Dolíšky

Budování sběrného dvora:

Budování sběrného dvora

Jedna z nových sprch pro turistické pokojíky v sokolovně:

Jedna z nových sprch pro turistické pokojíky v sokolovně

Vytvořeno: 11. 6. 2021
Poslední aktualizace: 11. 6. 2021 18:25