26.4.2024 20:04

Páteční infookénko

kříž Po nějaké době se vracím zpět k této formě informování. Přiznám se, že v minulých týdnech bylo celkem pravidlem, že se tu v pátek začalo řešit nějaké téma způsobem, kdy jsem zažíval obrovské pochybnosti, jestli nemám tu energii investovanou do města, směřovat raději někam jinam.

A opravdu jsem neměl nejmenší chuť prezentovat nějaké, byť drobné pozitivní pokroky v té záplavě negativ. Dnes se ale hecnu! Chápu, že jste všichni unavení z covidu a opatření a nechutně dlouhé zimy, ale buďme tolerantní, nad věcí a snažme se mít všichni rádi 🌞

👉 Pejsánkové - Na základě fotky na FB, MP volat nebudu, ani když pod ní bude 154 komentářů. Moje číslo je všude na webu, kdekdo ho má. Já nevím, jestli tam pes stále je, kdy to bylo focené, jestli se majitel našel. Připomínám ale, že stačí zavolat mně, nebo i MP, která si to u mě potvrdí a psa odchytnou, předají majiteli, pokutují majitele, odvezou do útulku, atd.

👉 Májka - Mrzí mě to minimálně stejně jako všechny z vás, ale akci dělat nemůžeme. Za mě nedává příliš smysl, aby májku stavěly TS jako dekoraci a v případě, že jí někdo uřízne, jsme pak vyšetřovali kdo a proč a jak, jako tomu bylo v minulosti. Já jsem měl obrovskou radost, že v roce 2019 povedlo asi poprvé, co si pamatuji, nazdobit a postavit májku společně a společně jí pak hlídat. Byl jsem hrdý na toto obnovení tradice a věřím, že v příštím roce to tak bude opět.

👉 Zahrada u volnočasu - V zahradě u školy/volnočasu byly dosázeny stromy dle původního návrhu, byl urovnán terén a zaseta tráva. Doufám, že v době příměstských táborů bude možné zahradu již užívat. Dokončili jsme tak druhou fázi a máme požádáno o dotaci na třetí - tedy prvky pro děti, což bych rád zvládl ještě letos bez ohledu na úspěch s dotací.

👉 Nové stromy ve městě - Protože jsme na stromy u školy dostali dotaci, která byla výrazně vyšší, než potřeby školní zahrady, vytipovali jsme ještě prostranství pod zdravotním střediskem a mezi paneláky, kde architekt rovněž navrhl výsadbu. Myslím si, že tak polovina lidí to ocení a polovina ne, nicméně stromy by neměly stínit do bytů a obě prostranství by to mohlo trochu zpříjemnit.

👉 Cyklostezka Adorf - Máme vybranou firmu na projekt cyklostezky do Adorfu včetně úpravy železniční zastávky a když vše klapne, tak do konce roku budeme o krok blíže k realizaci. Zároveň mě mile překvapil přístup Správy železnic, kdy to vypadá, že převod pozemků bývalé železnice bude poměrně jednoduchý proces.

👉 Demolice bývalého hotelu Praha - Máme vybranou firmu na demolici. Vzhledem k tomu, že máme podanou žádost o dotaci a ta nás tlačí na termín, měla by demolice proběhnout během léta. Demoliční práce se podařilo vysoutěžit výrazně levněji oproti rozpočtu, takže dobrá zpráva.

👉 Modernizace učeben ZŠ - Máme vybranou firmu a v nejbližších týdnech by měly začít práce. Nebude vůbec jednoduché zkoordinovat všechny profese a dost reálně hrozí, že některé dokončovací práce přetečou do dalšího školního roku. Měli bychom ale mít krásné nové učebny a další vybavení pro výuku.

👉 Beseda - Pokračují práce na restauraci. Konečně došlo ke zlomu a prostor se začíná rýsovat. Stále se držíme prvotního návrhu a věřím, že výsledek bude přesně takový.

👉 Sokolovna - Přiznávám, že jsem trošku zaspal s plánovanými opravami záchodů v sokolovně a když jsem četl o otevírání hospod, tak ve mě dost hrklo. Máme naplánovanou opravu pánských toalet, přesunutí dámských do části kuchyně, opravu kuchyně a přestavbu dámských toalet pro potřeby ubytovny. Pevně věřím, že vše stihneme! Točené pivo je naše priorita! 🙂

👉 Památník Studánka - začaly práce na vybudování pietního místa ve Studánce, poblíž bývalého hřbitova. Na Hřbitov byl umístěn masivní kříž a před hřbitovem se realizuje cca 5 let starý návrh. Mělo by vzniknout další pozoruhodné místo.

👉 Sběrný dvůr - Máme vybranou firmu na oplocení areálu naproti TS a začínají nám postupně chodit krásně barevné kontejnery. Pevně věřím, že během léta by tato služba mohla začít fungovat.

👉 Oprava bytů - Ve Studánce započala rekonstrukce dvou prázdných bytových jednotek. O tu poslední byl velký zájem, tak věřím, že další dva nové byty najdou brzy své spokojené nájemníky.

👉 Ve městě není stále nikdo nakažený a okres Cheb má už několik týdnů nejnižší incidenci v ČR. V kraji má již cca 10% osob ukončené očkování a přes 20% první dávku. Aktuálně se mohou registrovat osoby 55+. Věřím, že je to cesta k normálnímu životu.

Užijte si víkend a těším se brzy na nějaké společné akci.

Daniel Mašlár, starosta

křížstromybesedaškolní zahrada