20.5.2022 21:02

--- %

--- °C

Exkurze v Huschermühle

exkurzeVe středu 11.5. se účastníci rybářského kroužku vydali na exkurzi do odchovny perlorodek říčních umístěné v tzv. Huschermühle v německém Bavorsku, jen pár metrů od státní hranice.

Jako správní budoucí rybáři si na české straně obuli holinky a přebrodili přes Lužní potok a tzv. zelený pás až do odchovny, kde už na ně čekal pan Michal Bláha, který jim vysvětlil celý proces chovu perlorodek.

Perlorodky dokáží v českých vodách přežívat díky pstruhům obecným, kterým se ve stádiu larev přichytávají na žábry. V Huschermühle tak děti mohly vidět nejen samotné perlorodky, ale právě také pstruhy i další druhy ryb.

Malé účastníky nejvíce zaujala možnost zkusit si pstruha chytit a také zkoumání malých perlorodek pod mikroskopem. Jak na konci vyhodnotil pan Bláha společně s vedoucím kroužku panem Janem Mašlárem, účastníci byli vzorní a zasloužili si za odměnu dostat perlu na památku. Škoda, že opravdová perla se najde pouze v jedné perlorodce z osmi tisíc.

exkurzeexkurzeexkurzeexkurzeexkurzeexkurzeexkurzeexkurzeexkurze

Vytvořeno: 13. 5. 2022