28.4.2024 18:04

CELKEM:1519794

Čtvrteční emoční okénko v pátek

Kafebar KAFEBAR - Pořád moc nemůžu uvěřit, že se to fakt stalo, ale stalo a máme otevřeno a máme za sebou první den. Spoustu věcí se ještě ladilo, nakupovalo, připraovalo ještě během dopoledne ale nějak jsme to zvládli.

Opravdu jsem za těch 5 let ve funkci určitě nikdy nedělal nic šílenějšího! Neumíme to, nemáme zkušenosti, ale máme chuť a odhodlání to prostě rozjet.

Díky všem, kteří přišli, díky všem, kteří nám odpustili různé poporodní bolesti a díky všem, kterým se líbilo! V jednu chvíli se nám během 10 minut zaplnil celý bar, což byl opravdu masakr.

Dorty od Bartáků se z velké části snědly, takže zítra navážeme dortíky od místních cukrářek. Dorty a zákusky bohužel s sebou neprodáváme. Nejsme na to vybavení a chceme abychom nějaký čas pobyli společně.

Díky všem, kteří si dnes stoupli za bar a díky všem, kteří se jakkoliv podíleli na tomhle šíleném projektu. Bylo to náročné, ještě asi bude, ale udělali jsme úžasnou věc!

Zítra se na vás těší Pája, Štěpánka a asi i Michal a já.

👉 KABINY STUDÁNKA - Ještě než jsme otevřeli kavárnu, měli jsme kontrolní den na kabinách, což byla druhá dnešní pecka. Neobvyklý nápad autora dát na fasádu dřevěné neohraněné fošny s mezerami jsem moc nechápal, ale vypadá to skvěle a to i díky truhlářům, kteří se s tím popasovali na výbornou.

Nevydrželi jsme to a slavnostně jsme z plotu strhali ten zelený neprůhledný hadr, abyste tu parádu mohli vidět, když pojedete okolo.

Pomalu se nám rodí také střecha, kterou realizuje parta až neuvěřitelně šikovných klempířů. Takže velká radost a těšíme se na dokončení.

Do té doby se připravuje projekt interiéru. V tuto chvíli máme hotovou ideovou studii, na které ladíme detaily. Objednali jsem si na to hrozně šikovnou interiérovou architektu a z jejích nápadů jsme si sedli na zadek.

Hrozně se těším až vám budu moct ukázat nějaké vizualizace. Ten barák prostě bude dokonalej, takže příští rok určitě půjde do soutěže Stavba roku!

👉 TROJMÁK - A to je další velká radost. Ve středu jsme byli konzultovat záměr projektu revitalizace rybníka v Trojmezí na Kraji, přes který tečou Evropské dotace a vypadá to, že šance na 85% dotaci tam je a není vůbec malá.

Aktuálně dáváme dohromady partnery projektu a projektujeme dílčí stavby. Krom rekonstrukce rybníka by mělo dojít i k rekonstrukci chaty, kde vznikne primárně edukativní centrum, ve kterém bude návštěvníkům vysvětlováno hospodaření s vodou, zadržování vody v krajině apodobě a stejně tak i venkovní mobiliář by měl přiblížit vodní hospodářství i zábavnou formou pro děti.

Takže si držme palce, aby to vše dobře dopadlo! 🤟😁

Daniel Mašlár, starosta

KafebarKafebarKafebarObecní důmObecní důmObecní důmTrojmezí