Kostel sv. Martina byl již před 16. hodinou zaplněn doslova až po strop diváky, které přivítala místostarostka města Pavla Hošková a také farářka paní Vlasta Groll. Ta mmj. ve svém proslovu upozornila na sbírku, která se spouští na restaurování vzácných varhan z tohoto svatostánku.
Pak už předvedly svůj program děti z mateřské školy, vystřídal je pěvecký sbor z naší školy pod vedením paní učitelky Jany Norkové. Všichni odvážní pěvci i recitátoři dostali drobný dárek z rukou starosty města Daniela Mašlára.
Příští rok se pokusíme vymyslet program tak, aby rodiče školkových dětí se svými ratolestmi zůstali až do konce celého vystoupení, určitě to bude příjemnější jak pro účinkující, tak i ostatní diváky.
Po programu v evangelickém kostele se většina lidí přesunula na hranické náměstí, kde na ně čekalo bohaté občerstvení od hranických hasičů, gastro týmu z úřadu a Rhodeo bistra.
Návštěvníci si mohli pořídit krásné vánoční výrobky od dětí z místní mateřské a základní školy, vyfotit se ve fotokoutku Zuzky Pavlíkové, potkat se s vánočním poslem na chůdách. Vystoupil také soubor z ašské ZUŠky s rapující hrou Hvězda nad supermarketem. Pak již starosta města ocenil všechny tvůrce betlémů, které budou celý prosinec k vidění v KafeBaru Hranice. Speciální cenu dostala Radka Nová a paní Obradovičová, ale bylo zdůrazněno, že všechny betlémy se opravdu povedly.
Organizátory Rozsvěcení vánočního stromu lehce pozlobila elektřina, ale nakonec vše klaplo a nádherný strom z místní zahrádkářské kolonie byl po krátkém projevu starosty a odpočítání dětmi rozsvícen.
Chceme náš strom opět přihlásit do soutěže, budeme hlasovat od 10. do 18. 12. 2025, včas vás budeme informovat.
Děkujeme všem, kdo se na letošním rozsvěcení podíleli a budeme se těšit na další setkávání s vámi v adventním čase.
P. Hošková