Krátce před osmou hodinou večerní se začaly ke škole slétat první nedočkavé čarodějnice, samotný průvod začal po půl deváté. Letošní trasa lampionového průvodu vedla od školy k městskému úřadu, pokračovalo se směrem na Masarykovo náměstí a končilo před hasičskou zbrojnicí, kde již čekali hasiči s připravenými hranicemi na upalování čarodějnic. Naštěstí v plamenech skončily jen ty vyrobené.
Po setmění technické služby odpojily od sítě lampy veřejného osvětlení v okolí hřbitova a nastala "tma jako v pytli". Startovala stezka odvahy pro malé i velké nebojsy. U hřbitovní zdi ste mohli narazit na bílou paní, krvelačné vlkodlaky, zlé jeptišky a další hrůzostrašná stvoření. O úspěchu jejich strašení svědčí vřískot a jekot nesoucí se nočním městem.
Vrcholem hranické filipojakubské noci známé jako noc pálení čarodějnic byl ohňostroj připravený panem Josefem Burianem, který ste mohli sledovat z Masarykova náměstí.
Poděkování patří všem zainteresovaným - všem z Rady rodičů, Alici Žurkové a Petru Růžičkovi, Petru Šlingru ml., Evě Bláhové a Kačce Černíkové, p. Černému, Drahoši Surovčiakovi, technickým službám, hasičům, p. Burianovi za ohňostroj a také městu Hranice.
Více foto ve fotogalerii.
Reportáž MVTV:
Závěr ohňostroje: