Aktuality - archiv - Z kašny uniká voda

kašna

V rámci rozsáhlé rekonstrukce Masarykova náměstí před osmi lety byla vybudována kašna, která zdobí lokalitu. Občas byl provoz kašny kritizován ze strany veřejnosti v souvislosti se špinavou vodou, či nefunkčností.

Před zimním obdobím pracovníci Technických služeb  zjistili, že klesá hladina vody v kašně. Po vypuštění bylo zjištěno, že izolační vrstva na dně a stěnách kašny je značně narušená a neplní hydroizolační funkci.

Vedení města bude muset opravy řešit na vlastní náklady, neboť stavba je po záruční době. Bude nutné nesoudržné části izolace odstranit a bude se muset instalovat nová vrstva materiálu, kterým nebude prosakovat voda. Dá se těžko odhadnout, kde se stala při stavbě kašny chyba. Konstrukce je v pořádku. Možná byly izolační vrstvy aplikovány v nehodný čas a při nízkých teplotách.

Opravy by měly být uskutečněny, až bude teplo i přes noc. Tyto materiály mají velmi specifické podmínky pro provádění, kterými je zejména stálá teplota vyšší než pět stupňů celsia. Po opravách bude kašna napuštěna. Na kvalitu vody budou dohlížet pracovníci Technických služeb.

kašna

Datum vložení: 24. 4. 2019 9:23