Aktuality - archiv - Vítání prázdnin ve Studánce vyšlo i přes nepřiznivou předpověď

dračení

Poslední den školního roku – tedy 30. června – zorganizoval spolek Živá Studánka a Město Hranice akci nazvanou Vítání prázdnin aneb pojďte dračit!

U Kiosku se sešly rodiny z Hranicka i Ašska na program, který začínal divadelně hudebním vystoupením Kabaret od herců ze Západočeského divadla v Chebu. Jindra Skopec se svou kolegyní Magdou Hniličkovou dokázali do pohádkového příběhu zapojit děti i dospělé a vytvořili tak příjemnou atmosféru. Rozhodně to nebylo naposledy, kdy se z diváků stali přímí aktéři.

Cirkus Ceres v čele s Eliškou Failovou totiž zprostředkoval akrobaticko – žonglérský workshop, bylo možné zkusit si roztodivné kusy na závěsných šálách, žonglovat na balanční desce (což některé naše děti zvládly tak, že si je vedoucí workshopu dala na své stránky jako vzorový příklad).

Pak už nastoupila parkurová show od dvojice fajn kluků z Jihlavy. Týpci se pustili do ukázky triků s vtipnými komentáři a pak show vrcholila přeskokem přes odvážné diváky. Pak už dali šanci všem přítomným vyzkoušet si salta s dopomocí a také spustili výzvu na časově nejdelší plank – prkno. Naše holčičky Malvínka a Stelinka zůstaly s dvěma hochy více než čtvrthodinu v tété poloze, dostali do starosty města sladké odměny, stejně jako všichni, kdo se alespoň pokusili své tělo na chvíli zpevnit.

K pohybu posloužil také skákací hrad, hlavičky zaměstnala Dračí stezka v nedalekém lese, kreativitu rozvíjela Anča ve výtvarné dílně. A pak už přišel déšť, ale to už jsme si mohli oddychnout, že jsme vše bez ztráty kytičky zvládli.

Krásné prázdniny přeje Živá Studánka.

Všechny fotky ZDE

dračeníDračeníDračeníDračenídračenídračení