Aktuality - archiv - U pomníku byly položeny věnce

pietní akt

Historické záznamy říkají, že naše město bylo na konci II. světové války osvobozeno americkou armádou 18. dubna 1945. Výročí si každoročně připomínáme.

A bylo tomu tak s ohledem na termín velikonočních prázdnin i ve středu 17. dubna 2019. Žáci Základní školy v Hranicích s ředitelkou Hanou Levou, pedagogickým sborem, za přítomnosti starosty Daniela Mašlára a tajemníka Radka Voborníka položili květiny k památníku na Masarykově náměstí v centru města.

Starosta se k pietnímu aktu vyjádřil: "Je důležité si připomínat nejen místní historii a skutečnosti, které mnohdy vedly ke konfliktům a umírání nevinných lidí. Jsem moc rád, že se děti více či méně dobrovolně pod vedením školy o naše dějiny zajímají a že tak mají povědomí, koho a které události tyto pomníky připomínají. Zároveň bych chtěl žákům i celé škole poděkovat za přípravu celé akce a za poutavý projev popisující události před 74 lety,“ .

Více foto ve fotogalerii.

pietní aktpietní aktpietní aktpietní aktpietní akt

Datum vložení: 24. 4. 2019 15:26
Datum poslední aktualizace: 25. 4. 2019 10:17