Aktuality - archiv - Tradice stavění máje by se měla vrátit spolkům

Stavění máje

K českým jarním tradicím patří od nepaměti pálení čarodějnic a stavění máje, které připadá na 30. dubna. V Hranicích se tradice dodržuje, akci každoročně pořádají naši hasiči, stavění máje pak připadlo na zaměstnance Technických služeb.

Májka se v posledních letech staví na nově zrekonstruovaném Masarykově náměstí, kde však není vhodný prostor pro založení táborového ohně, který k tradici neodmyslitelně patří a májka zde sloužila spíše jako okrasa města.

Vedení města proto hledá vhodnější prostory pro pořádání této akce. Místo, kde by se mohli lidé setkávat u ohně, posedět a zároveň dodržet další tradici, která k svátkům jara patří a to hlídání májky. Tím, že májka sloužila spíše jako okrasa města, vnímali někteří obyvatelé Hranic poražení máje jako vandalismus či ničení majetku města. Vedení města by  také proto  chtělo přenechat stavění máje v rukách místních spolků.

Stavění máje

Datum vložení: 2. 4. 2019 14:32