Aktuality - archiv - Sdružení Ašsko přivítalo kolegy z Pardubického kraje

Sdružení Ašsko již třetím rokem spolupracuje s kolegy z mikroregionu Centrum Železných hor z Pardubického kraje. Ve dnech 15.-17.9.2011 se uskutečnilo setkání, které sahalo daleko za hranice dvou mikroregionů. V rámci výjezdního pracovního semináře pro představitele obcí a členské a spolupracující subjekty Místních akčních skupin Pardubického kraje měly členské obce mikroregionu Sdružení Ašsko čest přivítat ve svých obcích starosty obcí, předsedy mikroregionů z Pardubicka.

Návštěva byla o to zajímavější, že mezi zúčastněnými starosty byl i starosta Horní Čermné a senátor v jedné osobě, Ing. Petr Šilar. Tento 3denní seminář se uskutečnil díky krajské dotaci, kterou získala Regionální škola obnovy venkova a rozvoje Čepí. Tato škola v čele s paní ředitelkou MVDr. Zuzanou Dvořákovou každoročně výjezdní seminář po českých krajích organizuje.

Setkání s představiteli obcí na Ašsku se uskutečnilo v restauraci Sokolovna Krásná ve čtvrtek 15.9.2011 ve večerních hodinách. Před samotnou prezentací činnosti mikroregionu Sdružení Ašsko si účastníci semináře za doprovodu starosty p. Pokorného obec prohlédli a následně společně povečeřeli. Prezentace mikroregionu s sebou přinesla řadu otázek, které byly do poslední zodpovězeny.

V pátek dopoledne měli hosté z Pardubicka možnost podívat se i do dalších obcí. Navštívili město Hranice, kde jim starosta p. Picka představil vybudovanou naučnou stezku vedoucí z Hranic na trojstátí. Dále se pokračovalo do obce Podhradí. Výklad starosty p. Smolky nejen o historii místního kostela upoutal všechny přítomné. Návštěva na Ašsku byla zakončena prohlídkou sportovního areálu pod vrchem Háj v Aši. Času seznámit podrobněji kolegy z Pardubicka s projekty na celém Ašsku bylo bohužel velmi málo, a tak si obě strany při loučení vzájemně popřáli budoucí spolupráci.

Exkurze se dále vypravila směrem na Statek Bernard, Karlovy Vary, Teplou, kde se mimo prohlídky turisticky zajímavých objektů setkali s kolegy z dalších mikroregionů a místních akčních skupin působících v regionu.

Zpracovala: Petra Bulantová

stststst