Aktuality - archiv - Rozsvěcení vánočního stromu v Hranicích

rozsvěcení

V sobotu 2. 12. 2023 se v kostele sv. Martina a na Masarykově náměstí sešli místní i přespolní lidé, aby  společně odstartovali adventní čas na Hranicku.

V 16 hodin v evangelickém kostele přivítalo vedení města novou farářku paní Vlastu Groll, která se poprvé představila před širokou veřejností v Hranicích. Poté vystoupily děti z Mateřské školy Hranice. Zpívaly koledy i vánoční písně, připojili se k nim také žáci z ašské ZUŠky (z pěveckého oddělení a z Hranického dramu). Na závěr zazněly dvě písně z úst hranické zpěvačky Natálky Hagarové. Při nich se zjevila svatá trojice, která navodila tu správnou vánoční atmosféru a naznačila divákům cestu ke stromečku.

Na náměstí již fungovaly stánky s občerstvením místních hasičů a Uzenin ze Žihle, tvůrčí dílničky a foto koutek Zuzky Pavlíkové. V jedné z jeskyň ve skále pod koněm byl k vidění nasvícený Betlém. Mrazivé počasí pak skvěle zvládl sbor ze ZŠ Hranice, přestože vystoupení na veřejném prostranství je velká výzva. Následovalo vyhlášení nejhezčích perníčků a pozvánka na akce, které se ještě před Vánoci v Hranicích odehrají. V 18 hod. se rozsvítil vkusně a jednoduše nazdobený strom, který pochází z našeho města z Růžového údolí. Program završilo hudební seskupení skautů Lilie z Karlových Varů, kteří i při minusové teplotě dokázali rozehřát svými písněmi zmrzlé diváky.

Děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravách akce, účinkujícím a jejich pedagogům za skvělé výkony. A my se budeme těšit na další setkávání v adventním čase.

Pavla Hošková

Celá fotogalerie ZDE.