Aktuality - archiv - První (před)vánoční studánecké setkání se vydařilo

18. prosince se před bývalou restaurací "U Kaštanu" odehrála ve Studánce dlouho nevídaná událost. Organizační tým "Živá Studánka" uspořádal právě na Zlatou neděli program, na kterém se výhradně podílely děti se Studánky a Hranic. Občerstvení též připravili studánečtí.

Přípravy na akci začaly asi dva měsíce před tím, kdy se začala dávat dohromady skupinka studáneckých dětí, které se chtěly zapojit do jedinečného mechanického Betlému. Deset malých a odvážných se skutečně pustilo do příprav a jejich snaha se opravdu vyplatila-strojkový Betlém měl slušný úspěch. Je třeba říci, že již během těchto příprav měly organizátorky pocit, že je akce úspěšná, přestože ještě vlastně nezačala. Blížící se událost totiž začala spojovat lidi ve Studánce a Pastvinách, zapojovali se do příprav, zapůjčovali či darovali různé věci a podobně setkání podporovali. Kromě mechanického Betlému pak vystoupily děti z 5.třídy ZŠ Hranice s vánoční hrou.

Organizátory trápila technika, ale i to nebránilo k vytvoření jedinečné a příjemné vánoční atmosféry. Dalším bodem programu bylo symbolické požehnání zástupcům fotbalového týmu Ohara Studánka a věštba pro naše fotbalisty na nový rok. Místní jim také na fotbalový míč napsali vzkazy a přání. Na závěr se při zpívání koled rozsvítil vánoční stromek. Příští rok Město Hranice přislíbilo, že by mohl skutečně svítit i ve večerních hodinách, letos to ještě bohužel nebylo možné.

Co říci na závěr? Berme tuto akci jako první hvězdičku na nebi studáneckého společenského a kulturního života. Organizátoři se těší na další akce,např. na Den dětí. Díky všem, kdo se přišli podívat i těm, kdo jakkoliv akci podpořili: Město Hranice, firma Ites, Heinz Glas Decor, Müllerovi, Švecovi, Hoškovi, Hrubý, p.Klouda, Adéla Prdelka, pí.Frančáková, pí.Čerňanská, OV Studánka.

Za organizační tým Živá Studánka

Mga. Pavla Hošková a Marcela Švecová