Aktuality - archiv - Pomník

Velmi představitele našeho města potěšil pan Karel Škráda ze Studánky, který Městu Hranice daruje starý žulový pomník věnovaný obětem 1. světové války.

Město nyní zjišťuje, ve kterých z okolních obcí měl být původně instalován. Je na něm řada německých jmen, ale také jedno české, které patří jakémusi panu Fialovi, který je uveden jako nezvěstný.

Po nezbytné úpravě by pomník mohl být instalován napravo vedle evangelického kostela na místo "zmizelého" pomníku, po němž zbyl jen základní kámen.

Pan Škráda pomník objevil při rekonstrukci koupelny ve svém domě. Byl částí jedné zdi. Můžeme se jen dohadovat, kde se tam pomník vzal. V domě bylo původně kamenictví, ale proč pomník nikdy nesplnil své posání a proč se stal "stavebním materiálem", je zatím záhadou.

Zprávy z radnice 9

Datum vložení: 1. 12. 2008 8:00