Aktuality - archiv - PÁTEČNÍ INFOOKÉNKO V PONDĚLÍ RÁNO

Marie Žemličková oslavila v sobotu 100 let

DPS - Na "pečovateláku" byly konečně osazeny okna. Původně navržená bílá okna byly z vnější strany změněny za dekorovaná a doplněná o okrasné prvky, napodobující původní výplně. Docela mě to mile překvapilo, protože to vypadá fakt dobře a v kombinaci s černou střechou a světlou fasádou to bude dob

V interiéru se dělají jádrové omítky a zdí příčky. Konečně tam něco fakt přibývá.

Zároveň také evidujeme první dva žadatele na byty. V domě bude 8 garzonek a 3 byty 2+kk. Pokud byste měl zájem, nebo byste věděli o seniorovi, který by dům využil, určitě se mi ozvěte.

Hotovo by mělo být v létě.

👉 KONCERT ZUŠ PRO ZŠ - Ve čtvrtek vystoupilo cca 60 žáků a učitelů ašské ZUŠ na koncertě Cesta kolem světa, který byl určen pro naši školku a základku.

Hlavní osu cca hodinu a půl dlouhého vystoupení tvořil příběh cestovatele Emila Holuba, jehož cesty připomínaly, písně, skladby, ale i divadelní scénky z celého světa.

Bavilo mě z pozadí pozorovat, jak si své nacházejí "děti" od školky až po devítku a dobře se baví.

Pevně věřím, že to třeba někoho inspirovalo a začne se nějakému oboru také věnovat, například prostřednictvím ašské ZUŠ.

👉 NOVÝ ASFALT NA VYHLÍDCE - Obyvatelé Sídlunku se konečně dočkali nové silnice. Původní povrch byl ve čtvrtek vyfrézován a v pátek a v sobotu položen nový asfalt. Ten vede od obchvatu až za dům rodiny Wölfelů.

👉 VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ TROJMEZÍ - V posledních dnech mění ČEZ elektroinstalaci v lokalitě Trojmezí. Podél hlavního tahu se mění sloupy a neizolované dráty za kabely, v okrajových částech je pak vedení ukládáno do země.

Spolu s ČEZem pracují i naše Technické služby a rekonstruují veřejné osvětlení. Všechna svítidla jsou měněna za LEDková. V okrajových částech jsou původní betonové sloupy měněny za nové parkové stožáry. Izolované vodiče by měly eliminovat možné výpadky na minimum.

👉 VOLNOČASOVÁ/ŠKOLNÍ ZAHRADA - Dodavatelská firma konečně odstranila poslední vady a zahrada je konečně hotová. Uschlé stromy byly nahrazeny, záhony byly vyplety a byl doset trávník. Na jaře už může být zahrada plně využívána.

👉 REKONSTRUKCE BYTŮ - V bytovém domě v Růžovém údolí byla zahájena rekonstrukce 2 bytů. Jedná se o byty 1kk a 1+1. Opět to byly původní byty, u kterých dochází ke kompletní rekonstrukci, tedy výměně rozvodů a obnovu povrchů.

Chceme udržet nastavené tempo a každý rok takto celkově rekonstruovat min. 3-4 byty, což nám umožní mít stále udržovaný bytový fond.

👉 KANALIZACE SLOVENSKÁ - Ve Slovenské ulici byl položen vodovod v celé délce a nyní probíhá stavba kanalizace, která je zhruba ve třetině. Do konce roku snad budou sítě položeny a příští rok pak jen opraven povrch.

👉 NÁHODNÝ PUB QUIZ V BESEDĚ - Minulý víkend proběhl v prostorách restaurace, nyný cafébaru v Besedě tzv. náhodný pubquiz. Spolu s cca 40 lidmi z Hranic a Aše jsme vyzkoušeli nový prostor. I když je bar potřeba ještě dovybavit a zátěžová zkouška odhalila spoustu věcí, na které se ještě zaměřit, spoustu lidí mi nezávisle na sobě říkalo, že se tam cítí opravdu dobře a je to fajn místo.

To mě moc těší, protože to dalo opravdu dost práce a nervů a tohle mi dává naději, že by to tam opravdu mohlo fungovat.

👉 DŮM HRŮZY STUDÁNKA - Po sérii opakovaných návštěv a otravování se nám podařilo vyklidit první vchod v tzv. domě hrůzy ve Studánce. Tento vchod nyní zůstane prázdný a budeme pracovat na projektu na rekonstrukci. Je potřeba řešit přípojku vody, ústřední topení a měly by tam vzniknout byty klasické kategorie. Takto bychom chtěli postupně zrekonstruovat celý dům.

V dalších vchodě bydlí 2 bezproblémové rodiny a v dalším je 5 holobytů, s jejichž nájemníky rovněž není problém. Pokud byste byl někdo jiného názoru, určitě se mi ozvěte a s nájemníky se domluvím.

👉 PARKOVÁNÍ STUDÁNKA - Za neopraveným panelákem ve Studánce nám vznikl nový chodník, který spojuje zadní vchody a nově vznikající parkoviště podél silnice.

I když je tam pár drobností, které budu chtít předělat, chodník vypadá fajn a myslím, že úroveň bydlení trošku pozvedne.

Vzhledem k tomu, že je to zatím rozestavěné a auta postávají různě na zelené ploše, tak se prosím vyvarujte přejíždění té dlažby. Není na to stavěná, o to víc, když to není dodělané.

👉 PANELÁK STUDÁNKA - Protože mě štval stav domu č.p. 172 a 173, tak jsem se nacpal ještě do výboru SVJ. Prosadil jsem zvýšení příspěvků do fondu oprav a nyní již řešíme výměnu vchodových dveří, výmalbu schodiště a projekt na zateplení domu. Dům tak snad již nebude takové ošklivé káčátko.

👉 100LETÁ OBČANKA - V sobotu oslavila v širokém rodinném kruhu v Domově pro seniory na Krásňanech 100. narozeniny paní Marie Žemličková. S členkou Komise pro občanské záležitosti paní Hrubou jsme přijeli také popřát a předat dar za Město Hranice.

Paní Žemličková v poslední době sice už nezvládá sama chodit, ale jinak je to usměvavá babička, která má moc ráda sladké.

👉 ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU - V sobotu jsme na Masarykově náměstí rozsvítili stromeček. O jeho instalaci jsem psal podrobně já, o přípravách akce zase Pája.

Předcházející pokora byla namístě. Po skončení jsme to za sebe vyhodnotili jako 3 hodiny intenzivního hašení prů.erů. 🙂

Vzhledem k tomu, že prvotní ohlasy ale byly cekem pozitivní, tak vám děkujeme za velkou shovívavost, protože si uvědomujeme řadu nedostatků, které snad příště vychytáme.

Pak fakt velký dík lidem, kteří to připravovali a kteří tam ten večer pracovali, protože bez nich by to nebylo.

👉 KALENDÁŘ MĚSTA 2023 - V pátek jsem dovezl z tiskárny kalendáře na příští rok. Připravoval je Vašek Kárník s Michalem Němčekem a obsahují vizualizace plánovaných projektů.

Smyslem je nejen vám tyto vize co nejvíce přiblížit, ale i sami sobě si je připomínat, abychom snad na jejich realizaci nezapomněli.

Kalendáře jsou v pokladně úřadu a v knihovně za 200 Kč kus.

Mějte se fajn🤟

Ing. Daniel Mašlár, starosta