Aktuality - archiv - Páteční infookénko

Bourání kabin

V minulých týdnech tu proběhlo spoustu parádních akcí a událostí. Asi by to bylo samo o sobě na megadlouhé okénko. Vždycky tam fotím s tím, že napíšu hned nějaké dojmy, ale pak se k tomu nikdy nedostanu. Tak jen takové shrnutí.

Dnes je setkání na trojstátí, kdo tam nejste, určitě dorazte!

Včera bylo vítání prázdnin ve Studánce, které i přes nepřízeň počasí bylo super a i když nemám prázdniny, tak jsem si ho moc užil. Díky Živé Studánce. Ty Studánecké akce mají nějaké kouzlo a přemýšlím, čím to je, že tam taková pohodinda.

Taky jsem byl u loučení s deváťáky. V této třídě jsem poznal spoustu "dětí" ve Studentském parlamentu, ale i v rámci Rady rodičů či Mladých hasičů nebo jinak. Mám radost, jak jsou aktivní v různých směrech, jsem pyšný a moc jim fandím v dalším směřování.

Se školou jsme menším dětem připravili rozlučku se školním rokem, kde jsem teda nebyl, ale na videích to vypadalo, že si to moc užili. Ve čtvrtek se ZŠ také ujala návštěvy v podobě synovce padlého letce, který měl moc zajímavé povídání se žáky.

Minulý týden byl fakt parádní Rodinný den na Trojmezí, který pořádal Studentský parlament a na který mám haldu pozitivních ohlasů.

Před tím pořádala Rada rodičů stezku za pokladem, kterou předcházelo promítání u sokolovny.

Určitě bych rád zmínil i školní Olympijské hry, které byly fakt pěkně připravené včetně úvodního ceremoniálu.

Opravdu moc děkuji všem, kteří se do jakékoliv akce jakkoliv zapojili a dělají něco pro druhé ve svém volném čase jen tak pro dobrý pocit. Moc si toho vážím!

👉 PROPADLINY RUSKÁ -Ruská je konečně opravená. Je to hezké, rovné, tak to tak snad chvíli vydrží.

Podíleli jsme se na tom finančně společně s Krajem a firmami, co tam dělaly. Už jsem svůj pohled psal několikrát, teď to i vysvětloval na Zastupitelstvu, ale klidně vysvětlím znovu. Jinak stavební dozor jsem tam tenkrát opravdu nedělal.

👉 DĚTSKÉ HŘIŠTĚ RŮŽÁK - Máme hotový projekt a je rozeslaný na úřady a čekáme na stavební povolení. Oslovím teď firmy na skatepark a pumptrack ohledně kapacity a uvidíme, jestli něco stihneme ještě letos, případně vše připravíme, aby mohli začít hned jak sleze sníh příští rok.

Mám velkou radost z úrovně zpracování projektu. Je to něco, co není moc vidět, ale podrobný projekt ušetří spoustu starostí. Což teď vidím u kabin, kde to se stavební firmou projektujeme víceméně znovu.

Nasdílím nějaké výstřižky, jak by to mohlo vypadat.

👉 SCHODY NÁMĚSTÍ - Jsou opravené, hotové. Snad už se dá chodit pohodlně.

👉 KAISER - Pergola je hotová včetně vnitřního a venkovního posezení. U skřínky jsme udělali opatření, aby nám stále nekradli kasičku, tak vyrazte na fajn procházku.

👉 SOKOLOVNA TERASA - Terasa je hotová, je tam i nový nábytek, takže se s pivkem nebo drinkem můžete pohodlně opřít.

Z druhé strany je hotový chodníček, aby při akci v pekle nebylo peklo i venku.

Teď řešíme nové přípojky kanalizace a opravu záchodů u sálu.

👉 WC NÁMĚSTÍ - V domě pod koněm jsme opravili provizorní záchodek i s kohoutkem na fasádě, aby jsme při různých akcích nemuseli používat toiky. Máme tam ohřívač a přímotop, takže zvládne i zimní akce.

👉 VILA V KRÁTKÉ ULICI - Máme schválený poslední dodatek smlouvy, kdy se termín upravil na konec srpna a máme finální cenu za rekonstrukci, Ta je 25,3 milionu včetně DPH. Některé byty už se začínají rýsovat a vila už taky vypadá k světu. Myslím, že se podařilo zachránit kus historie. Navíc máme 11 nových bytů.

👉 REKONSTRUKCE KRÁTKÉ - V souvislosti s vilou se opravuje i přilehlá ulice. Stavba se trochu táhne, protože některé práce kolidují s pracemi na vile, jako třeba přípojky atd. Navíc se podařilo odhalit původní dešťovou kanalizaci, o které jsme věděli, že tam někde je, ale ne v jakém je stavu. Ta se teď bude muset částečně zrekonstruovat, abychom si za pár let neničili nový asfalt.

Okolo 11.7. je naplánováno asfaltování, kdy by se měla zabalit alespoň část ulice.

👉 SLOVENSKÁ ULICE - Okolo 11.7. by také konečně mělo proběhnout dokončení povrchu ve Slovenské ulici.

👉 PARCELACE SOKOLOVNA - Máme dokončenou parcelaci políčka za sokolovnou. Již nyní je tak možné kupovat parcely okolo Habrmanovy ulice, kde jich je asi 11 po obou stranách. Do budoucnu je možné připravit dalších 20 po celém poli.

👉 ROZŠÍŘENÍ VODOVODU - Máme hotový projekt na Harmanovu ulici a okolí a čekáme na vydání stavebního povolení.

Zároveň s projektantem dolaďujeme projekt na Hranice - sever.

👉 KABINY - Ukázalo se, že původní kabiny bude lepší zbourat a postavit nové. Už lehly. Díky všem, kteří se podíleli na jejich stavbě.

V pátek proběhla betonáž základových pasů.

👉 PŘEJEZD VE STUDÁNCE - Správa železnic konečně provedla opravu. Podle jejich posledních vyjádření jsem měl zato, že bude povrch nový, ale opravili jen výtluky. Firma mi ale říkala, že rekonstrukce je naplánovaná na příští rok a snad by měla být i vysoutěžená.

👉 PARKOVIŠTĚ VE STUDÁNCE - První etapa je hotová. Nyní čekáme na přeložku vedení ČEZu a v příštím roce by se dodělal zbytek. V tom je počítáno ještě s cca 10 místy.

Nyní řešíme povolení, abychom uloženou zeminu nemuseli odvážet na skládku, ale aby se sní mohlo vyrovnat prostranství za panelákem. Snad to vyjde, protože by se to tam hodilo.

Myslím, že jsem na něco zapomněl. Zkusím teď psát zase častěji, aby toho bylo méně.

Mějte fajn víkend! 😊🤟

Daniel Mašlár, starosta