Aktuality - archiv - Páteční infookénko

Hranický dramaťák na Ašlerkách

aneb co je nového...

👉 PROPADLINY RUSKÁ - S Krajskou správou a údržbou silnic a se zhotoviteli jsme podepsali smlouvu o spolufinancování oprav propadlých míst. Už to tedy konečně fakt vypadá, že propadlá místa se opraví mezi 15.06. a 15.07. tohoto roku. Tím jsme se vyhnuli dlouhým a nákladným soudním sporům s tím, že opravy budeme hradit všichni čtyři společně, protože na každé straně je jistý podíl viny.

👉 DĚTSKÉ HŘIŠTĚ RŮŽÁK - Nedávno byly provedeny hydrogeologické sondy. Projekt máme hotový a v příštím týdnu bude rozesílám na dotčené orgány pro získání potřebných dokumentů ke stavebnímu povolení.

👉 SCHODY NÁMĚSTÍ - Poškozené schody byly již zrekonstruovány. Při přebírání jsem zjistil, že horní stupně jsou celkem nepohodlně nakloněné, takže ty ještě předělají.

👉 HRANICKÝ DRAM NA AŠLERKÁCH - V rámci Ašlerek vystoupil minulý týden i Hranický dramaťák a byli skvělí! Vím, jak měli problém se kvůli nemocem sejít všichni a o to větší obdiv! Paráda!

👉 ZBOROVSKÁ - Máme podanou žádost o dotaci na rekonstrukci Zborovské a Janáčkovy. V případě úspěchu by byla v příštím roce realizace.

👉 SOKOLOVNA HOSPODA - Hospoda je zase v provozu. Je docela hezká a jsou tam novinky v podobě koktejlů. Mají výbornou Plzeň a nakládaný hermelín! Tak se stavte!

👉 SOKOLOVNA TERASA - U sokolovny je opravená teráska. Pergolu nahradily deštníky, což je možná v jistém ohledu méně praktické, ale zase to nevypadá jako slum. Ještě čekáme až nám vyroste travička a přijde zahradní nábytek a bude to prima!

Mimo to budujeme chodníček ke vstupu do pekla, kde když zaprší, tak je opravdové peklo.

👉 VILA V KRÁTKÉ ULICI - Už máme komplet hotové hrubé rozvody elektro, VZT, dodělává se topení a voda. Je hotová většina omítek a sádrokartonů. Dvě ze tří zdobných fasád jsou připravené na nátěr. Dokončována je i střecha. Konec června se bohužel nestihne, ale už se opravdu blížíme ke konci.

👉 REKONSTRUKCE KRÁTKÉ - Kromě vily běží práce i na komunikaci. V jedné části máme obrubníky a dělají se podkladní vrstvy. Doplnili jsme místo pro kontejnery. Přes víkend by chlapi měli dláždit náměstíčko před vilou.

👉 TROJMEZÍ - Minulý týden nám konečně udělali vrt u chaty. Nyní chlapi tahají nový přívod elektřiny.

Do týdne bych měl mít návrh na řešení wc a rekonstrukce chaty. Pak bude určitě opět potřeba projekt a stavební povolení. Ale pomaloučku se to hýbe.

👉 PANELÁK STUDÁNKA - V neopraveném paneláku ve studánce je zrekonstruovaná elektroinstalace na chodbách. Jsou vymalované společné prostory a od pondělí budou montovat vchodové dveře. Pak už jen počkat na projekt a vyřešit fasádu a další dům, za který se nebudeme muset stydět.

👉 VÝMĚNÍK STUDÁNKA - Do Studáneckého výměníku už roky zatéká. Konečně došlo na rekonstrukci střechy. Po jejím dokončení počítá Ites s montáží FVE panelů, které by mohly přinést nějakou úsporu do cen tepla.

👉 PARKOVIŠTĚ STUDÁNKA - Po otevření části parkovacích míst jsou hotová další místa a hotové asfalty. Nyní zbývá jen ještě vybudovat přejezdové prahy a dodělat dokončovací práce okolo. Do 14 dní by mělo být hotovo.

S vynechanou částí komunikace musíme počkat, až ČEZ přeloží kabelové vedení, které je podél komunikace a které by vycházelo pod nové parkoviště, což je z pohledu ČEZu nepřípustné.

👉 KABINY STUDÁNKA – Už to fakt vypadá, že začínáme. Takže v neděli ve 2 na nějakou dobu poslední zápas a ve čtvrtek 15. 6. by mělo začít rozebírání stávajícího objektu.

Mějte fajn víkend!🤟

Daniel Mašlár, starosta

Kopaná sonda na dětském hřišti

Schody na náměstí

Schody na náměstíHranický dramaťák na AšlerkáchHranický dramaťák na AšlerkáchZborovská ulice

Zborovská uliceTerasa u sokolovny

Terasa u sokolovnyChodníček ke vstupu do pekla

Chodníček ke vstupu do peklaHospoda v sokolovně opět v provozu!

Hospoda v sokolovně opět v provozu!Rekonstrukce Krátké ulice

Rekonstrukce Krátké uliceVila v Krátké ulici

Vila v Krátké ulici

Vila v Krátké ulici - kotelna