Aktuality - archiv - Páteční infookénko

Expozice na Hüschermühle

TEENS PARTY - Hranický studentský parlament pod vedením Lenky Krupkové uspořádal v pátek 17.2. diskotéku pro náctileté a i když mi náct už chvilku není, tak to hodnotím jako fakt dobrej mejdan! Stejně nadšení z toho jsou i pořadatelé a i účastníci, což je super. Na akci v pekle bylo přes 90 lidí a

Jsme za to rádi, protože my bychom takhle skvělou akci neudělali a tak mi přijde fajn tahle spolupráce, kdy si to zorganizují sami a my to finančně a technicky zajistíme. Vypadá to, že by podobné akce mohly být celkem pravidelně, což si tahle věková skupina moc zaslouží.

👉 PLES MĚSTA - V sobotu se konal druhý ročník plesu města. Po loňském prvním ročníku byla nastavená laťka docela vysoko a tak jsme měli všichni stresík, abychom ji tak nějak udrželi. Vzhledem k pozitivním ohlasům si dovolím říct, že se nám to podařilo. Z organizátorských pozic jsme pár horkých chvilek měli, ale věřím, že to nebylo moc poznat.

Chtěl bych strašně moc poděkovat všem zaměstnancům města, kteří zvládli při své práci za pár dní vše připravit a ještě se o nás celý večer starali. Bez nich by tahle akce být nemohla a už vůbec ne na takové úrovni. Takže velký dík a jsem moc rád, jaký tým lidí kolem sebe máme!

👉 VÝMĚNÍK STUDÁNKA - V týdnu jsme podepsali smlouvu na rekonstrukci střechy výměníku ve Studánce, kterou už léta masivně zatéká. Práce by měly být dokončeny v první polovině roku a poté by na střechu měla firma Ites osadit FVE panely, které by mohly lehce snížit cenu vyráběného tepla.

👉 PARKOVIŠTĚ STUDÁNKA - Podle informací od stavební firmy by se práce měly obnovit od 21.3., pokud se nám tedy nevrátí zima.

👉 KRÁTKÁ ULICE - V druhé polovině března by měly být zahájeny práce na rekonstrukci Krátké ulice a zpevněných ploch okolo domu pro seniory.

👉 RUSKÁ ULICE - Na námi stavěné části došlo k mírnému sednutí dlažby na chodnících. Po dohodě s dodavatelskou firmou začala oprava v rámci reklamace díla.

Zároveň se mi nějakým způsobem podařilo navázat jednání o opravě propadu vozovky se všemi zúčastněnými. Máme vyčíslený rozsah prací, od všech mám potvrzené, že jsou ochotni jednat, takže ještě existuje šance se vyhnout táhnoucím se soudním sporům. Dohoda zatím uzavřená není, ale nějaké řešení existuje a ostatní zúčastnění nejsou zcela proti. Tak budeme věřit.

👉 KÁCENÍ NÁLETŮ - Konec zimy pravidelně využíváme ke kácení náletů kolem cest a na místech, kde je úplně nechceme. Letos začaly technické služby na dětském hřišti v Růžáku, kde připravují prostor pro nové dětské hřiště. Na tom intenzivně pracují projektanti, se kterými ladíme detaily.

Krom dětského hřiště budou prořezávky ještě kolem cest, doku nám dovolí vegetační klid a doku nebude potřeba vrhnout se na jarní úklid.

👉 VODÍK - V minulém týdnu proběhlo jednání se společností GasNet ohledně projektu vodíkového elektrolyzéru, kde nám vysvětlili řadu nejasností.

• výrobnu vodíku staví v Pastvinách na bývalé rotě pan Benedikt, majitel Farmy Trojmezí a Pastviny

• vodík bude vyrábět elektrolýzou z elektrické energie z jeho větrných a fotovoltaických elektráren

• strategie ČR ve věci snižování emisí tento zdroj podporuje a brzy bude platná legislativa, díky které bude možné distribuovat v soustavě směs zemního plynu s vodíkem

• u nás bychom měli být první v ČR, i když další projekty u Žatce a na Moravě už se rodí

• plán je rok 2024

• v letošním roce, konkrétně teď v březnu probíhá kontrola domovních spotřebičů a rozvodů

• každý občan musí provést revizi plynu po dokončení, ale dále již ne, nyní společnost GasNet provede bezplatnou prohlídku veškerých vedení

• v případě zjištění netěsností na domovním rozvodu by netěsnost měla zdarma odstranit

• zároveň bude probíhat kontrola spotřebičů

• plánovaná 10% příměs vodíku by neměla být problém pro jakýkoliv běžný funkční spotřebič

• pokud bude zjištěn nevyhovující spotřebič, bude výměna řešena individuálně, úplně nevylučují i možnost, že spotřebič vymění na své náklady, rozhodující bude zda byl spotřebič nebezpečný i nyní a tedy by neměl být provozován

• městu byla nabídnuta výměna zastaralých plynových kotlů zdarma a podpora vybraných kulturních akcí

• připomínám, že se nejedná o projekt města, nýbrž pana Benedikta, se kterým spolupracuje GasNet, možnosti města jsou tak poměrně omezené, i tak ale tuto inciativu vítáme a těší nás, že první realizace v ČR bude právě u nás

👉 HUSCHERMÜHLE - Na odchovně perlorodek byla otevřena interaktivní výstava, mapující zejména chráněné druhy v našem okolí. Výstava by měla být přístupná 24 hodin a po domluvě s obsluhou mlýna je možná i exkurze do odchovny.

K mlýnu se dostanete, pokud půjdete na Kaiser a za bývalou signálkou uhnete na po cestě doleva. Za po tokem pak doprava a dojdete aý k mlýnu. Je tam trošku mokřad, takže to chce odpovídající obuv. S německými kolegy řešíme zkulturnění přístupu i z České strany.

👉 REKONSTRUKCE BYTU - Máme další zrekonstruovaný byt. Tentokrát je to garsonka a vypadá docela dobře.

Mějte fajn víkend! 🤟

Daniel Mašlár, starosta

byt po rekonstrukcibyt po rekonstrukciExpozice na Hüschermühlekácení náletůPles městaTeens párty

Datum vložení: 4. 3. 2023 8:25