Aktuality - archiv - Páteční infookénko

chodníky Studánka

PARKOVÁNÍ STUDÁNKA - Je hotový chodník od paneláku ke garážím. Vypadá to fajn. Po zimě bude potřeba doladit terénky, protože je zemina moc blátivá. Teď musela firma na 14 dní odjet a v průběhu tohoto, nejpozději další týden se vrátí a bude pokračovat.

Možná je jen na skok stáhnu na schody do Hranic, jinak ale budou pokračovat chodníkem za protějším panelákem. Samotná parkování nechtějí začínat, aby nepřišla zima a nezůstalo to tam nějak hloupě rozkopané a rozbahněné, což chápu. Pokud ale bude počasí, tak budou stavět dále.

👉 DPS - Obdrželi jsme od firmy RMC Stavby žádost o prodloužení termínu do poloviny příštího roku. To je s ohledem na množství víceprací a zdržování z důvodu návrhu technických řešení, pochopitelné. Samotná kolaudace domu nemůže proběhnout, dokud nebude zrekonstruovaná i ulice Krátká, vedoucí kolem domu. V tomto připravujeme výběrové řízení se shodným termínem. V polovině roku by tak mělo být vše v topu. Na stavbu nijak zásadně nespěcháme, proto za mě není prodloužení stavby žádný problém.

👉 ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU - Snažíme se vymýšlet různá zpestření během adventu. Samotné rozsvěcení by mělo více interaktivní díky zapojení veřejnosti, které se snad povede. Již je výzva na výrobu adventních věnců, budou dílničky pro děti, snad zdobení perníčků a pestrá by měla být i nabídka dobrot. Snad se vše povede, pač se moc těším.

👉 SILNICE NA VYHLÍDCE - Mám super zprávu pro obyvatele, protože Krajská správa a údržba silnic dostala nějaké prachy navíc a na letošní rok se tam dostala ještě celoplošná oprava povrchu od obchvatu k domu Wolfelů.

Stavba by měla proběhnout během listopadu, ale paní komisařka mě ujišťovala, že kdyby se to s ohledem na počasí nestihlo, peníze zůstanou v příštím roce.

Snažil jsem se je stále uhánět a doufal, že to dopadne v létě a budu se moc pochlubit před volbami, jak jsem to strašně zařídil, ale myslím, že to obyvatele potěší i po volbách 😃

👉 PÁRTY PRO "DĚTI" - Při různých setkáních se školáky (a i bez toho si to sami uvědomujeme) byl častým požadavkem nějaká dětská akce. Moc jsme si s tím nevěděli rady, ale teď vypadá, že to půjde. Dali jsme hlavy dohromady s Vaškem a Cindy ze spolku Táboráček, kteří pořádají letní tábory a s vyžitím pro náctileté mají zkušenosti a místní teenagery dobře znají. My dáme prostory, techniku a nějaký keš a oni dají know-how a energii a první akce by mohla být již v listopadu. Byl bych moc rád, že bychom splnili další přání 🙂

👉 VODOVOD A KANALIZACE - V ulici Slovenská měly v tomto týdnu začít práce. Po vytyčení sítí muselo dojít k drobným změnám a stavba tak začne až v příštím týdnu. Okolní obyvatele prosím o pochopení a trpělivost během stavby.

Na úřadě jsme vyvěsili na nástěnku další etapy ve fázi studie. Podrobnější výkresy a informace jsou u mě. V tuto chvíli projektujeme lokalitu Habrmanova a Hranice sever.

👉 ZÁSILKOVNA - Zásilkovna změnila obchoďáka a najednou prostor knihovny nebyl tak špatný, jak před lety. V tomto týdnu jsme podepsali smlouvu a u Blanky v knihovně tak můžete posílat a přijímat zásilky. Více info napíše sama v článku.

👉 ÚČETNÍ MĚSTSKÉHO ÚŘADU - Ke konci roku končí dlouholetá pracovnice na pozici účetní a odchází do důchodu. Ve svém oboru to byla skutečně odbornice. Nyní nás tedy čeká další výběrové řízení na pozici referenta. Takže jestli někdo umíte počítat, je tu další skvělá příležitost chodit se mnou do jídelny na obědy 🙂

Jinak jsem přibrzdil u výlepové plochy a překvapilo mě, jak je plná. Listopad je akcemi celkem našláplý, což mě těší. Tak doufám, že si každý něco najde 🙂

Mějte fajn sváteční večer a víkend! 🤟

Ing. Daniel Mašlár, starosta