Aktuality - archiv - Páteční infookénko

Studie řešení ulice U Pošty - verze k připomínkování. Bude zapracován přechod pod školou.

Jsem byl týden trošku nemocný a týden trošku na výletě, ale už jsem tu a musím si na poslední chvíli ještě trošku zaokénkovat.

👉 OKNA SOKOLOVNA - Na sokolovně máme vyměněné luxfery na sále za nová plastová okna v původním členění. Jedno okno se úplně nepovedlo, ale to už nám opravili, vypadá to moc hezky a navíc to ušetří nějaké teplo.

👉 PERGOLKA TROJSTÁTÍ - Na Kaiseru se nám rodí pěkný přístřešek. Sic tam ještě není sezení, ale schovat se tam dá už krásně. Dokonce jsem tam potkal přespávat nějakého bikera!

Fotopast se na místě osvědčila, protože se nám přestaly ztrácet peníze z nové krásné kasičky.

Zde si dovolím trošku statistiky. Za ten skoro rok, co samoobslužná skřínka funguje, jsem jí tam byl doplnit cca 90 a vypilo a snědlo se tam za 55 tis. Kč. Slušný!

👉 PARKOVÁNÍ U POŠTY - Máme hotovou studii (opět trošku se zpožděním) řešení ulice U Pošty. Tady jsem chtěl především zlegalizovat parkování, neb všechna auta zde stojící, stojí špatně. Zároveň bylo účelem zkapacitnění parkování u paneláku naproti poště. Máme hotovo a projektanti již řeší projekt pro stavební povolení. Mámě dva návrhy - levný a drahý. Levný celou věc řeší pouze čárami a sloupky, drahý stavebně. Šli bychom cestou nějaké smysluplné kombinace. U pošty by tak mohlo přibýt nějakých 6 parkovacích míst.

Ulice U Pošty by se nově zjednosměrnila směrem k náměstí. Oříšek byl autobus, což projektanti vyřešili poměrně elegantně. Zároveň se tím vyřeší i rozsáhlá asfaltová plocha pod školou, kde často vznikají složité situace. Ve spolupráci s firmou Heinz-Glas Decor řešíme odklonění nákladní dopravy z ulice Soukenná a budou jezdit přímo z obchvatu a z ulice Americká. Tím se nám zde taky dost uleví.

Tím, že vyřešíme tuto křižovatku, tak můžeme oprášit studii průtahu městem od parku po náměstí, kterou zadalo bývalé vedení a zároveň studii přechodu pod školou. O tom mi znovu říkaly děti. Osobně nepovažuju přechod za potřebný - za mě spíše vytváří falešný pocit bezpečí, ale když ho děti, učitelé i rodiče chtějí, tak proč ne. V další fázi projektu bude původní návrh zapracován.

👉 PARKOVÁNÍ STUDÁNKA - Včera jsme na Radě schválili výběrko na dodavatele parkování ve Studánce. Když to dobře dopadne, tak se příští týden začne.

Termín je do konce května, ale s firmou jsme dohodnuti, že pokud bude dobré počasí, mohou to zvládnout do konce roku.

V tuto chvíli děláme první etapu, kdy vznikne cca 20 parkovacích míst, až nám ČEZ přeloží sloup, je připraveno dalších 15.

👉 KANALIZACE A VODOVOD SLOVENSKÁ - Chevak vysoutěžil stavbu vodovodu a kanalizace ve Slovenské ulici nahoře, na čemž se s velké části finančně podílíme. Oproti rozpočtu to ale vysoutěžil o 700 tis. levněji, takže jsme rádi.

Na přelomu září a října by se mělo začít a do konce roku by mělo být hotovo.

S majiteli nemovitostí máme podepsané smlouvy na prodej přípojek za stejné ceny, jako u poslední akce.

Zároveň projektujeme propojení od automatické tlakové stanice ATS, která bude stát u areálu Heinz-Glas a která nám posílí tlak v tomto vodovodním řadu.

👉 CYKLOSTEZKA ADORF - V úterý jsme se s Petrou Bulantovou - manažerkou Sdružení Ašsko navštívili starostu Adorfu Rico Schmidta a kolegu Erica Schreinera a řešili cyklostezku.

My čekáme na vydání stavebního povolení, Němci projektují. V první polovině příštího roku by mohlo být připraveno a v roce 2024 by mohla začít stavba.

Mám radost, že nakonec přistoupili na společný projekt i přes to, že z národních dotací by získali víc peněz.

👉 NOVÝ ZAMĚSTNANEC ÚŘADU - Na městkém úřadu začala pracovat paní Zdeňka Míková, která má na starosti hroby, výběrová řízení, dotace a další. Je moc hodná, moc milá a pečlivá, takže se určitě nebojte za ní s čímkoliv přijít. Přejeme, aby s jí v nové práci líbilo!

Mějte fajn víkend! 🤟

Ing. Daniel Mašlár, starosta

Studie řešení ulice U Pošty - verze k připomínkování. Bude zapracován přechod pod školou.

Studie řešení ulice U Pošty - verze k připomínkování

Studie řešení ulice U Pošty - verze k připomínkováníNová okna na sokolovně

Nová okna na sokolovně

Jednání se starostou Adorfu (druhý zleva)Jednání se starostou Adorfu (druhý zleva)