Aktuality - archiv - Páteční infookénko

Vzhled směrových ukazatelů

Hodinu po dvanácté.

👉 MĚSTSKÉ FINANCE - Aktuální ekonomická situace má za následek vysokou inflaci, což není pozitivní. Vše zlé je ale k něčemu dobré a v tomto případě vyšší ceny znamenají vyšší daně (které jsou procentuální), které se rozděluj obcím. Proto máme celkem hezké příjmy. I když jsme v letošním roce nainvestovali cca 2 mio do školy, 5 mio do pečovateláku, skoro 1 mio do školní zahrady a 1 mio do techniky pro TS, tak máme na účtu sále cca 19 mio. To znamená, že jsme stále nemuseli začít čerpat nasmlouvaný úvěr. Ten bychom mli začít čerpat až ke konci roku, což je skvělé, protože tím ušetříme za platby úroků, které by se podle posledních predikcí MF měly v příštím roce začít snižovat.

👉 TŘÍDĚNÍ ODPADU - Včera nám přišel výkaz od EKO-KOMu za 2. kvartál 2022. V porovnání se stejným obdobím loňského roku jsme +50% v objemu separace. Od nového roku nám svozová společnost podle nové smlouvy sváží separovaný odpad 2x týdně, což nás stojí cca 800 tis. Kč ročně. Nárust objemu separovaného odpadu je ale tak výrazný, že nejen že dostaneme o pár korun více za zpětný odběr obalů, ale doufám, že se nám to projeví i v poklesu směsného komunálního odpadu, což nám ušetří peníze za "pokuty" za skládkovné. Prostě třídit odpad má smysl (nejen ekonomicky) a jsem rád, že navýšení objemu nádob se pozitivně projevilo.

👉 VODOVOD - Na včerejší Radě města jsme schválili zadání projektových dokumentací pro stavební povolení na stavby rozšíření vodovodu a kanalizace v lokalitách Habrmanova a Hranice sever. Jestli vše půjde podle plánů, tak bychom nejdéle do roka měli mít na obě stavby stavební povolení a být připraveni stavět.

👉 KOTLÍKOVÉ DOTACE - Karlovarský kraj spouští nové kolo kotlíkových dotací. Více zde: https://kotliky.kr-karlovarsky.cz/

👉 SMĚROVÉ UKAZATELE - Ve městě máme připravený návrh směrových ukazatelů. Často nám chodí na úřad turisté a ptají se na některá místa, Stejně tak mají problém nalézt volnočasové centrum přespolní rodiče. Věřím, že to bude přínosem pro všechny.

👉 HOAF - Zítra odpoledne startuje další ročník Hranice Open Air Festivalu. Tentokrát se jedná sice o jednodenní, avšak neméně nabitou akci Doufám, že se tam potkám s co nejvíce z vás. Vstupné dobrovolné, však doporučené ve výši 200 Kč.

Odpoledne je tam super program pro děti, večer zas pro všechny ostatní 🙂

Doufám, že si víkend užijeme společně! 🤟

Ing. Daniel Mašlár, starosta

Vzhled směrových ukazatelů