Aktuality - archiv - Páteční infookénko

hřbitov

Dnes stručně!

👉 VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE – Jen připomínám, že do středy je termín pro přihlášky na pracovní pozici na úřadě. .../vyberove-rizeni-referent...

👉 CENA TEPLA – V minulém týdnu jsme měl na návštěvě ředitele teplárenské společnosti ITES, který mě ujistil, že v tomto roce se zdražení tepla určitě nemusíme obávat. A již mají nakoupenou výraznou část objemu plynu na příští rok. Tam už ale ke zdražení dojde. Bavili jsme se o možnostech, jak cenu co nejvíce snížit. Jedinou cestou (na úrovni obce) je snižovat závislost na zemním plynu. Mluvili jsme o možnostech instalace FVE panelů, které budou využívány na ohřev teplé vody a přebytky budou dodávány do sítě. Není zcela legislativně možné vyrobenou elektřinu dodávat přímo do jednotlivých bytů, ale lze jí odprodávat do sítě a ziskem snižovat cenu tepla. Dohodli jsme se, že mi co nejdříve připraví nějaké studie proveditelnosti a začneme na tom pracovat. Je fajn, že investičně to půjde za ITESem a nám se to pozitivně projeví v ceně tepla.

👉 BEDÝNKA NA KAISERU – Do bedýnky nám asi začal chodit nějaký uličník na drobné. Chápu, že doba je zlá, ale tohle není dobrý způsob. Přeci jen je to daleko a já to tam musím vozit, on pak pro to chodit nebo jezdit. Pokud někdo potřebuje nutně drobné, tak mi řekněte a možná vám pomůžu. Na Kaiser ale pro jistotu dáme fotopast, protože naše důvěra není zcela bezbřehá 😊

👉 LAVIČKY – Lavičky nám hnijí jedna za druhou, ale postupně je obnovujeme. V parku jsou již osazeny zcela repasované lavičky a další budou v příštích dnech.

👉 KANALIZACE SLOVENSKÁ – Na posledním jednání Zastupitelstva města byla schválena smlouva s Chevakem o vybudování vodovodu a kanalizace ve Slovenské ulici. Cena za přípojky zůstala stejná, jako v roce 2019, tedy 25 tis. Kč. Z jednotlivými zájemci tedy začneme řešit smlouvy o smlouvě budoucí a s Chevakem výběrové řízení, aby stavba byla dokončena ještě letos na podzim.

Prioritou je sice kanalizace, ale v rámci stavby vybudujeme i vodovodní řad, který bude zatím uzavřen, protože zde s ohledem na nadmořskou výšku není dostatečný tlak.

Zároveň se ale posouvají jednání se společností Heinz-Glas Decor, kde se s jednatelem podařilo dojednat docela fér obchod a společnou výpomoc. My jim poskytneme pozemky, na uložení zeminy z jejich stavby a oni nám poskytnou pozemek pro automatickou tlakovou stanici a vybudují řad skrz jejich areál. Toto vše se již projektuje a v letošním roce by se mělo postavit. Tato stanice ale není jen pro ulici Slovenskou a případně Českou, ale bude sloužit pro celou lokalitu Hranice – Sever.

👉 ROZŠÍŘENÍ VODOVODU – A na předchozí prstík nám navazuje další věc. Poté, co nám projektant vodních staveb z kapacitních důvodů odřekl další projekty, tak se podařilo najít náhradu v podobné cenové relaci. Máme tedy nabídky na přípravu stavby vodovodu a kanalizace v lokalitě Hranice – sever (Alešova, Hraniční, Boční) a Habrmanova ulice. Obě stavby by měly být povolené v příštím roce.

👉 ŠKOLA – Dnes jsme otevřeli obálky na rekonstrukci toalet ve škole. Výběrko ještě musí schválit Rada města, ale máme firmy, které nám to udělají. Takže bychom to během prázdnin skutečně měli zvládnout.

Na staré budově začala rekonstrukce střechy. Odkrýváme krytinu a zjišťujeme rozsah poškození dřevěných prámů. Není to nic, co by nám překvapilo, protože se vším projekt počítá. Po odkrytí budeme jen upřesňovat rozsah.

👉 ZAHRADA VOLNOČAS – V týdnu byla připravená plocha pro osazení herních prvků. Mimo to byly již instalovány didaktické tabule. Projekt se tak po letech chýlí ke konci. Jsem rád, že přibude zase alespoň něco nového pro trávení volného času dětí.

👉 KABINY STUDÁNKA – U projektu jsou konečně doladěny i technologie a projekt je rozeslán na dotčených orgánech. Mám informaci od projektanta, že jakmile dá souhlasné stanovisko Hygiena, tak jde projekt na úřad pro stavební povolení.

👉 HŘBITOV – Naše zahradnice jsou již několik dní na hřbitově a snaží se trošku zpacifikovat tamní zeleň. V rámci revitalizace hřbitova se architekt opravdu nedržel při zemi a udržovat veškerou vegetaci v líbivém stavu je velmi obtížné. Na některých místech je ale už vidět zásah a brzy by celý prostor měl mít zase zpátky svůj lesk. Musí ale dojít k mírným úpravám tak, aby bylo možné celý prostor udržovat trvale.

A zítra určitě vyražte do Studánky na fotbalové hřiště, kde holky ze Živé Studánky připravily prima dětský den 🙂

Mějte fajn víkend🤟

Ing. Daniel Mašlár