Aktuality - archiv - Páteční infookénko

Nový pokojíček

Starostův páteční informační sloupek.

👉 REZAVÁ VODA - V reakci na několik fotek rezavé vody na FB Hranice a lidé píši vysvětlení a pár informací. Na Masarykovo náměstí byla minulý víkend havárka. V souvislosti s tím Chevak vodu několikrát zastavoval. Některé uzávěry jsou nefunkční a často musí zavřít větší část, než je nezbytně nutné. V trubkách prostě nějaká rez je. Z důvodu změny tlaku při odstávce se nějaká rez uvolní a zakalí vodu. Pak může téct rezavá voda. Po odstranění poruchy pak Chevak z toho důvodu tzv. odkaloval (odpouštěl) některé části řadu - třeba Nádražní ulici. To zase způsobí změnu tlaku a uvolní rez například z přípojek. Dle informací od mistra vodovodu - pokud vám poteče rezavá vola, volejte na linku pro hlášení poruch na stránkách Chevaku. Pošlou k vám technika, který zkontroluje čistotu vody, případně vám udělá proplach přípojky, nebo vám jen řeknou, že je to způsobené nějakou havárií.

👉 KAŠNA STŘÍKÁ - Po třech letech je snad kašna opravená. V souvislosti s textem výše - netekla vám rezavá voda kvůli kašně. Po několika neúspěšným opravám popraskané betonové konstrukce, kdy nám dodavatel prováděl záruční opravy, i když již bylo po záruce, jsme to zkusili úplně jinak. Kašna je nově vyvařena bazénovou PVC fólií, která drobným pnutím v konstrukci kašny odolá. Neodolá však necitlivému zacházení vandalů. Chovejme se tedy ke kašně hezky, ať nám stříká déle než posledně, dík!

👉 NOVÁ OMÍTKA V KOSTELE - Byla dokončena další etapa oprav omítek v Evangelickém kostele, na kterou jsme jako město přispívali Českobratrské církvi Evangelické darem ve výši získané dotace z ministerstva kultury, tedy částkou 181 tis. Kč. Zbývající částku do ceny díla platila Církev. Jsem rád, že kostel zase o kus více prokoukl a jsme tomu mohli být nápomocni. Zbývá ještě opravit omítky ve vstupu a pak by bylo fajn pokračovat venku, protože je to hlavní dominanta města.

👉 KUCHYNĚ MŠ - Hned po dojedení posledního obědu v MŠ začaly kuchařky spolu s chlapy z TS vyklízet a ve čtvrtek už začaly stavební práce, aby se vše ideálně stihlo za prázdniny. Bude nová kuchyně, Nová vzduchotechnika s rekuperací a celý objekt bude zateplen. Z počátku na práce dohlížela služebně nejstarší zaměstnankyně kuchyně - uličnice Mája, ale ta už se teď schovaná těší, stejně jako paní kuchařky, na nové prostory.

👉 NAŠE BLANČ - Dnes mi udělala docela velkou radost zpráva od Blanka a musím se o ní s vámi podělit. Jsem za tenhle její přístup moc vděčný a je to super knihovnice a evidentně jí bude nová knihovna perfektně sedět 🙂

👉 STRATEGIE - Včera byla neformální setkání v knihovně a u sokolovny. Moc lidí nepřišlo, ale i tak byla diskuse na obou místech konstruktivní a všem co přišli dík! Beru to tak, že všichni ostatní jsou spokojení a nic jim tu nechybí - super! 🙂 Kdyby ale přece jen, můžete to vyjádřit v dotazníku http://dotaznik.aqe.cz/.../pruzkum-mezi-obyvateli-hranic...

👉 VOLNOČASOVÝ PARK RŮŽÁK - Jedná se o zatím takový můj pracovní název toho nového dětského hřiště, které se nějak vymýšlí. Dnes jsem byl v ML u tvůrců projektu na konzultaci. Řekli jsme si některé úpravy a někdy za týden by mohla být finální studie. Mně se to moc líbí a doufám, že bude i vám. Asi bychom poté udělali nějakou veřejnou prezentaci a poté ihned navázali stavebním projektem.

👉 REKONSTRUKCE V SOKOLOVNĚ - Byla dokončena další etapa oprav v sokolovně. I když tam vidím několik drobných detailů, které jsme úplně nevychytali, myslím, že to je super a mám z toho radost. Máme tak nové sociální zázemí (2x wc a 2 sprchy) k ubytovně, v přízemí nové záchody k hospodě a upravenou kuchyň s novým vstupem. Snad nám to tak pěkné dlouho zůstane. Vzhledem k tomu, že se nám do ubytovny docela hrnou turisti a máme z toho radost a taky proto, že jsme s Vaškem každý slíbil ubytování na tento víkend někomu jinému, dodělali jsme narychlo ten plánovaný druhý pokoj ve zkušebně, takže můžeme poměrně kvalitně ubytovat naráz 9 lidí. Pokojíček je úplně stejně super jako ten první a velký Dík Vaškovi s Ivkou za jejich práci v souvislosti s celou rekonstrukcí! Myslím, že už se vůbec nemusíme stydět pozvat tam někoho přespat.

👉 VÍKEND - I když venku celý den prší, tak to nevadí, protože se vypršelo a zítra bude krásně. Takže se na vás těším na Kaiseru, kam můžete pěšky, na kole, nebo každou celou BUSem z náměstí. V neděli pak přijďte odpoledne podpořit borce při startu Mílí!

Mějte fajn víkend 🤟

Daniel Mašlár, starosta

Vyvařování kašny fólií

Nová omítka v kostele