Aktuality - archiv - Nový povalový chodník na trojstátí dokončen

Turistický cíl v Trojmezí přilákal v letošní sezoně stovky návštěvníků z Čech a z Evropy. Dokládají to zápisy a vzkazy v návštěvní knize. O prostor trojstátí jsem se staral se synem celou sezonu. Ve svém volném čase a vlastními prostředky jsme sekali trávu a pečovali o čistotu celého prostoru včetně naučné stezky. Nesmím zapomenout na aktivní pomoc hranických občanů, Města Hranice a žáků ZŠ, kteří se zúčastnili dvou brigád při vyčištění valu.

Pepa Levý mladší byl u zrodu vzniku povalového chodníku a mostku. Oslovil společnost NET4GAS a Lesy ČR a.s. Společnosti NET4GAS se jeho nápad líbil a přesto, že v blízkosi místa nevede žádný jejich přivaděč, akci finančně podpořila 30 000,-Kč. Zástupci Lesů ČR a.s. se sešli na hranické radnici s vedením města a sdělili, že mají již vyrpacován projekt a vybranou firmu na zhotovení díla pro určitý úsek. Dohodli se na podmínkách a akce mohla začít. Město podalo žádost o dotaci na Krajský úřad Karlovarského kraje a obdrželo 30 000,-Kč. V květnu navštívil náměstek hejtmana trojstátí a v červenci radní pro dopravu, kterým se projekt líbil a oba přislíbili podporu.

Celé dílo vzniklo tedy za finanční podpory společnosti NET4GAS, Karlovarského kraje a sponzorských darů několika hranických občanů ( úsek od mostku k vyhlídkovému molu ). Velký finanční podíl při vybudování chodníku připadá na Lesy ČR a.s. ( úsek od schodů + mostek ). Lesy ČR a.s. vybudují a dodají na trojstátí ještě dvě nová krytá posezení.

Povalový chodník a mostek budou určitě zpříjemňovat návštěvy dalších turistů. Ještě jednou děkuji všem, kteří se na akci jakkoli podíleli, protože se celý prostor zkulturnil.

Josef Levý st., zastupitel města

chodnik