Aktuality - archiv - Milostivé léto 2022 - oddlužnění

milostivé léto

Máte jedinečnou a současně i poslední šanci na úhradu svých dluhů bez vysokých poplatků. Pokud se budete řídit níže uvedenými čtyřmi kroky, nebudete muset platit vysoké úroky a penále.

To všechno vám státní firmy a veřejné instituce odpustí, tedy pokud od 1. 9. do 30. 11. uhradíte celou svoji zbývající jistinu dluhu (tedy původní dluh bez úroků, penále apod.) a k tomu zaplatíte poplatek 1 815 Kč exekutorovi, což je zpravidla výrazně méně než původní vymáhaná částka.

Milostivé léto II se vztahuje na exekuce zahájené před 28. říjnem 2021 kvůli dluhům u:

• státu, samospráv, měst, úřadů,
  • státních fondů a příspěvkových organizací, veřejných škol,
  • městských, státních a polostátních firem (např. ČEZ, České dráhy či dopravní podniky),
  • zdravotních pojišťoven, státních nemocnic,
  • Českého rozhlasu či České televize.

Jak máte postupovat?

1.

Doporučeným dopisem (případně mailem nebo osobně) sdělte exekutorovi, že využijete Milostivého léta II.
Požádejte u konkrétní exekuce o vyčíslení dlužné jistiny a sdělení čísla účtu, na který peníze poslat.
Vzor dopisu najdete na www.milostiveleto.cz

2.

Od 1. 9. do 30. 11. 2022 zaplaťte svoji dlužnou jistinu a částku 1 815 Kč na účet exekutora.
Do poznámky uveďte např. „Úhrada jistiny – Milostivé léto, vaše jméno a příjmení“.
POZOR – zbývající dlužnou částku musíte uhradit celou, částečná úhrada na odpuštění poplatků nestačí!

3.

Pro jistotu informujte exekutora o zaplacení vašeho dluhu doporučeným dopisem a kopii si uschovejte.

4.

Exekutor následně vydá rozhodnutí, kterým potvrdí splacení Vašich dluhů.
Tím vám bude prominutá platba za ostatní poplatky a dluh je zaplacený.

Potřebujete se na něco zeptat nebo pomoc?

Na dluhové lince 770 600 800 vám rádi poradí, bližší informace najdete také na www.milostiveleto.cz

Zdroj: https://www.mpsv.cz

léto