Aktuality - archiv - Město se bude snažit podpořit třídění odpadu

nádoby na tříděný odpad

V Hranicích bylo vytříděno v prvním čtvrtletí rekordní množství plastového odpadu.

Vedení města vnímá hlavně dva aspekty vedoucí ke zlepšení situace kolem třídění. Třídění odpadů je ve společnosti stále více rozšířené a stává se z toho standard, což zcela jistě zvyšuje podíl vytříděného množství odpadů. Na druhé straně za tím bez pohyby stojí i zlepšující se ekonomická situace společnosti a s tím spojená produkce odpadu obecně. Spotřeba výrobků z plastů celosvětově roste.

Těžko ale řešit globální problémy světa, proto by měl začít každý u sebe a zvážit, zda u jednotlivých výrobků neexistuje nějaká neplastová alternativa či zda je nutné daný výrobek nakupovat v plastovém obalu. Je trochu ostudou, že například na Městském úřadu jsme pořídili nádoby na tříděný odpad až v nedávné době, nicméně i na radnici se už odpad třídí.

Díky pečlivějšímu třídění může město ekonomičtěji hospodařit. Starosta města děkuje všem, kteří se snaží separovat odpad. Krom environmentálních dopadů to přináší i finance do městské kasy. Město se bude snažit vytvářet příznivější podmínky pro odkládání plastového odpadu. Zvažuje rovněž navýšení počtu nádob určených pro odkládání tříděného odpadu po celém městě.

nádoby na tříděný odpad

Datum vložení: 29. 5. 2019 15:24