Aktuality - archiv - Maškarní rej propojili ve Studánce s vynášením Morany

Maškarní

Ve studáneckém kiosku se v sobotu 25.3.2023 sešly roztodivné bytosti na dětském maškaráku. V komorní atmosféře se hodně tančilo, soutěžilo, ale oceněny byly úplně všechny masky.

Vše vyvrcholilo vynesením Morany, kterou za sborové recitace lidové básničky vhodil do místního rybníka starosta města, aby s místními definitivně uzavřel vládu zimy. Živá Studánka děkuje všem, kdo se na organizaci podíleli a těší se na Pálení čarodějnic, které bude spolupořádat s Kioskem.

Pavla Hošková

Foto: A. Skopová, P. Bourková