Aktuality - archiv - Konečně se dočkáme pěkného náměstí

Minulý týden byla našemu městu přidělěna dotace ve výši 7.096.445,-Kč na 1. etapu revitalizace středu města, kterou je samotné Masarykovo náměstí. Celkové náklady na rekonstrukci jsou 7.671.833,-Kč, takže podíl města na akci bude 575.388,-Kč.

Za tyto peníze dojde k vydláždění středu náměstí, okolních chodníků a opravám přilehlých silnic. Na vydlážděné ploše bude umístěn mobiliář, jako jsou lavičky, odpadkové koše, nové osvětlení a bude zde vysázena zeleň. V centru náměstí bude umístěna kašna.

Tento úspěch je výsledkem dlouhých projektových příprav a souvisí s ním podání dalších dvou žádostí o dotaci na úpravu ostatních prostor kolem náměstí a prostoru kolem hřbitova. Pokud i zde budeme úspěšní, mohli bychom se v příštím roce dočkat nového středu města.

Na obrázcích vidíte současný stav v porovnání se studiemi budoucího vzhledu náměstí.

namestinamestinamesti

Datum vložení: 8. 10. 2010 8:00