Aktuality - archiv - Kolaudace a slavnostní otevření Masarykova náměstí

Rekonstrukce Masarykova náměstí je součástí projektu Revitalizace centrální části města Hranice, rozděleného do 8 etap. V současnosti se kromě Masarykova náměstí - Etapa II - podařilo zčásti zrealizovat i Etapu IV - rekonstrukce původního parku. Etapa III - rekonstrukce Kostelního náměstí - právě probíhá, její dokončení se plánuje na červen 2012.

nam
Počátky revitalizace centrální části Hranice se datují k roku 2007, kdy se dala dohromady velmi otevřená skupina lidí, která měla chuť změnit tvář města. Při prvních jednáních si vydefinovala cíle města ve smyslu strategické vize rozvoje. Z ní vzešla definice prostor a jejich následná funkční náplň.

Viditelným výsledkem již je prostor Masarykova náměstí. Jeho novou podobu zrealizovala firma Algon a.s. na základě projektu ing.arch. Václava Zůny a za pomoci peněz z Evropské Unie ( ROP Nuts II severozápad ) za necelých 9 měsíců.

Masarykovo náměstí je hlavním náměstím města. Projekt ho rozčlenil na jednotlivé zóny - odpočinkovou s kašnou, reklamní s němými kolportéry, reprezentativní s vlajkovými stožáry a přírodní u zrekonstruovaného prostranství u památníku. Ústředním motivem náměstí je lomená čára, definovaná zčásti gabionovými (drátokamennými) zdmi a zčásti kamenou dlažbou. Čára symbolizuje polohu Hranic jako hraničního města - zde opticky končí a ukazuje směrem do Čech.

Na náměstí se provádí poslední dokončovací práce. Kolaudace této etapy bude 12.10.2011 a slavnostní otevření proběhne 31.10.2011 od 13,00 hodin.

Srdečně jsou zváni včichni občané města.

namnamnam

Datum vložení: 24. 10. 2011 8:00