Aktuality - archiv - Kácení nemocných stromů

kácení

Kromě čištění náletových ploch, o kterém jsem vás informovali minulý týden, probíhá také kácení starých a nemocných stromů.

Mimo náletů (článek zde) město řeší i vzrostlé stromy, k jejichž pokácení musí získat povolení jako kdokoliv jiný. Na konci období vegetačního klidu byl za pomoci Ašských Lesů poražen strom u garáží u městského úřadu.

I přes to, že na první pohled krom několika uschlých větví nevykazoval známky napadení, už během řezu došlo k odlomení uhnilé části. Bylo otázkou času, kdy by  část stromu spadla na garáže, nebo dokonce zranila někoho z procházejících.

Tyto staré a neopečovávané  stromy představují  velká rizika. Strarosta města s ohledem na bezpečnost navrhuje  na veřejných místech s výskytem většího počtu osob přejít k pozvolné obměně. Je zcela nezbytné k této věci přivolat odborníka a řešit věc systematicky.

káceníkáceníkáceníkáceníkáceníkáceníkácení

Datum vložení: 28. 3. 2019 12:25