Aktuality - archiv - Hraničtí vyrazili na podzimní úklid

V sobotu 25. září mohli vyrazit občané Hranic na akci, která měla za cíl uklidit a vyčistit turisticky zajímavá místa v Trojmezí. Podobné pracovní setkání se uskutečnilo už na jaře, mělo úspěch a stává se tedy tradicí. Díky dobrovolné pomoci některých občanů jsou výše uvedená místa ještě atraktivnější. Akce přispěla k trvale udržitelnému rozvoji obce. Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli bez problémů pustit do práce.

Hlavním cílem podzimního gruntování bylo odhalení úseku původního mlýnského náhonu na trojstátí. Podařilo se zcela vyčistit a zpřístupnit asi stometrový úsek od smírčího kříže. Pro některé bylo velkým překvapením, že se odhalil nový kamenný mostek. Odhalení mostku vyvolalo diskusi o tom, jak místa vypadala dříve.

Děkujeme všem účastníkům, kteří se akce zúčastnili, nebáli se přiložit ruku k dílu a dokonce si přinesli vlastní pracovní nářadí. Do prací se také zapojili žáci místní ZŠ, kteří si rovněž zaslouží velký dík. Děkujeme Městu Hranice, které akci podpořilo a poskytlo účastníkům malé občerstvení.

Další akce se bude konat na jaře příštího roku.

Za účastníky PhDr. Josef Levý.

brigada

Datum vložení: 26. 9. 2011 8:00