Aktuality - archiv - Hraničtí chtějí využít dotací

Dotace

Městské zastupitelstvo na svém dubnovém zasedání schválilo žádosti o dotace na tři akce. Jednou z nich tradiční kulturní setkání na Trojstátí.

V letošním roce bude akce v místech, kde se stýkají hranice Bavorska, Saska a Čech, v trochu jiném duchu. Německá strana přišla s návrhem, aby zde byl slavnostně odhalen pamětní kámen v místě, kde se hranice zemí stýkají. Akce bude mít větší záběr. Díky dotaci  chce město  pořídit lavice, velký stan a další zařízení, aby se mohlo využívat i v dalších letech a město si ho nemuselo  půjčovat.

Dotace pomůže připravit i důstojnější kulturní program a občerstvení pro zástupce českých a německých měst. Termínem pro tuto akci je tradičně první červencová sobota, která v letošním roce připadá na 6. červenec.

Další akcí, kterou by měly podpořit dotace je Hranice Open Air. Multikulturní festival hudby, divadla a umění bude stát letos rekordních půl milionu korun. Lze ji uskutečnit především díky dotační podpoře. Město Hranice uhradí honoráře hlavních hvězd, kterými jsou kapely UDG, Zakazaný Ovoce a zpěvák Vojtaano. Díky dotaci mohou vystoupit v rámci dvoudenní akce 2. a 3. září 2019 i regionální kapely, německé formace, DJ. Jedná se německými a českými výtvarníky o možnosti výstavy v Sokolovně.

Dotace

Datum vložení: 30. 4. 2019 10:03