Aktuality - archiv - Historický majetek města

Na minulém zasedání zastupitelstva dostal tajemník za úkol řešit dosud nepřiznaný majetek našeho města.

Přestože tento historický majetek je znám již několik let, dosud nikdo neuplatnil nárok převést je zpět Městu Hranice. Je to práce zdlouhavá a časově náročná. Její součástí jsou konzultace s Pozemkovým fondem, s Lesy ČR a dalšími subjekty.

Pro zajímavost: tajemník JUDr. Veselý dohledal, že součástí historického majetku jsou desítky hektarů polí, lesů a také některé budovy, např. budova bývalé policejní stanice na Masarykově náměstí nebo budova, v níž má svou pobočku Česká pošta.

pošta
Budova hranické pošty.

Jednání o navrácení majetku budou ještě zdlouhavá, ale pokud Město uspěje, přinese to nemalé finanční prostředky a další nemovitosti.

Zprávy z radnice 9

Datum vložení: 20. 11. 2008 8:00