Aktuality - archiv - Běh městem Hranice již potřetí

radost v  cíli

V sobotu 10. září 2022 se konala tato sportovně - společenská akce na Masarykově náměstí. Motto "Rozhýbejme naše H(h)ranice" se celkem podařilo naplnit - opět si společně zaběhaly všechny věkové kategorie.

Ve 14 hodin bylo vše zahájeno s pomocí pana Pavla Jelínka, který tento závod dříve organizoval jakožto ředitel místní ZŠ.

První vyběhli ti nejmenší - předškoláci, kteří měli za úkol zrychlit lenochoda Speedyho. To se povedlo a všichni dostali ceny - medaile, diplomy, hračky. Následoval první stupeň ZŠ, děti běžely trať 600 metrů. Poprvé byly rozděleny na dvě věkové kategorie, takže se v cíli radovalo ze skleněných trofejí  víc závodníků a závodnic . Následovali "druhostupňáci", kteří běželi trať 800 metrů.

Kdo to v Hranicích znáte -  běží se z náměstí k besedě, kolem ní do pěkně kousavého kopečka, dále kolem volnočasu, obíhá se celý hřbitov a pak se vrací závodník kolem hasičárny zpět na náměstí. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to moc hezká trať, ale fakt zrádná - úvodní kopeček prověří vaší fyzičku, to je jisté. Tato trať čekala i na štafetové týmy - v každém 5 běžců a běžkyň, neomezeno věkem, objevili se lidé nejen z Hranicka, ale také z Aše, Chebu, Vietnamu, Ukrajiny - z našich nových studáneckých běžců máme velkou radost. Letos nakonec na startu stálo týmů 8, všichni byli před startem představeni a diváci všechny podpořili i během samotného závodu, který byl napínavý až do konce. Pak už se chystali závodníci na dva individuální závody na 2,6 a 5,2 km. Trať vede Habrmanovou ulicí přes louku s nádherným výhledem v blízkosti státní hranice s Německem, k Farskému lesu a kolem školy, kostela zpět na náměstí.

Myslím, že jde určitě o nejzápadnější běžecký závod v naší zemi. Každý rok je napínavé, jestli z louky zmizí kravky, ale vždy to nakonec dobře dopadlo, za což děkujme Farmě Trojmezí. Pak už nás čekalo vyhlášení a předání cen přímo pod koněm  - myslím, že všichni mohli být spokojeni.

Výsledky jednotlivých kategorií:

Děti MŠ vyhrály všechny  - Tonička Kuncová, Stellinka Křížová, Laura Osladilová, Viktorka Lalíková, Stela Pavlíková, Matouš Závacký, Annabella a Valentina Sucháčková (vnučka s babi), Standa Nováček, Šimon Šíma, Evelyn Janousch a Richard Janousch.

1. stupeň/do 3. tř.:

holky - 1. Žaneta Zsigová 2. Sára Nováčková 3. Eliška Muhrová

kluci - 1. Jan Popelka 2. Patrik Novotný 3. Šimon Pavlík

4.-5. třída:

holky - 1. Madlen Popelková 2. Tereza Gregorová 3. Tereza Kunášková

kluci - 1. Eda Berkovec 2. Miroslav Dolejš 3. Štěpán Domin

2. stupeň ZŠ:

holky - 1. Eliška Bílá, 2. Sára Řeháková, 3. Eliška Balounová

kluci -  1. Petr Hrkal, 2. David Kindl 3. Jakub Dubský,

Běh 2,6 km:

ženy - 1.Markéta Vítková 2. Pavla Hošková 3. Pavla Bucharová,

muži - 1. Hugo Berkovec 2. David Kindl 3. Štěpán Domin,

Běh 5 km:

ženy - 1. Adéla Prdela  , 2. -3. Vlasta Maternová a Káťa Burešová

muži . 1. Petr Walchetseder 2. Lukáš Kopecký 3. Vladimír Šilhavý

štafety: 1. Fotbalisti Hranice, 2. TĚLO!cvična, 3. Skauti (dále uvádíme bez pořadí: Pro Město!, Andrej, Živá Studánka, FC Studánka, Šmoulové, Bloody dogs).

Večer jsme se pak ještě mohli inspirovat k dalším výkonům v besedě při promítání filmu Zátopek. Ten by letos oslavil 100. narozeniny, tak i touto nejzápadnější akcičkou připomínáme našeho nejslavnější československého běžce.

Děkujeme hranickým hasičům za občerstvení, všem, kdo pomohli: Radě rodičů (Petře Peškové a Kátě Křížové), Živé Studánce, TS Hranice, Štěpánce.

sponzorům: Janě Šambergerové, Lukáši Kopeckému a jeho TĚLO!cvičně, Playmobilu, firmě Hannah.

Velkým motorem k pořádání těchto akcí je, že se vždy najde pár lidí, které tenhle společný zážitek nakopne a skutečně se začnou více hýbat, trénovat. Všem díky za účast a ať to dobře běhá, nebo chodí:)

Tak snad zas za rok!

Pavla Hošková, za město Hranice

Více foto:

MŠ, ZŠ

3 a 5 km

Štafety

Vyhlášení výsledků

rozcvička před během MŠlenochod Speedyradost v  cíliZŠ hošistart štafetstart 3 kmstart 5 kmvýzva

Datum vložení: 16. 9. 2022 10:23
Datum poslední aktualizace: 16. 9. 2022 10:43