Aktuality - archiv - Alej na "Ašáku" je dosázena

Magické datum 1. 11. 2011 bylo svědkem završení projektu „Škola pro udržitelný rozvoj“. Základní škola Hranice zažádala formou projektu o finanční pomoc Nadaci Partnerství na vysázení stromů (aleje) při výjezdu z Hranic. Žádost byla úspěšná.

Ve spolupráci s Městem Hranice byl vyčištěn prostor od náletů, technické služby připravily jamky a hlínu. Po objednání 33 ks stromů Acer platanoides globosum se šlo sázet. Žáci 8. a 9. třídy pod dohledem učitelů p. Benešové a p. Kárníka, za pomoci pana starosty, místostarosty, pana Luntera a TS, manželů Staňkových a pana J. Levého, začali sázet. Práce šla zúčastněným od ruky, protože vše bylo dobře připravené. Děti viděly i štěpkovač, který přijel zpracovat větve. Celý prostor „prokoukl“ a bude určitě sloužit k příjemnějšímu vjezdu do města. Žáky vedeme k tomu, že se nejenom kácí, ale také sází, aby i za několik desítek let bylo město zelené.

O stromy se budou muset nadále starat odborníci, protože uvedený druh odbornou péči potřebuje. Na závěr projektu přijedou zástupci z Nadace Partnerství, která projekt podpořila.

PhDr. Hana Levá

alejalejalejalejalejalejalejalej