Aktuality - archiv - 4. ročník Běhu městem 2023 opět rozhýbal naše H(h)ranice

Běh městem

Druhá zářijová sobota vyšla na tuto akci parádně – možná bylo sluníčka až dost. Přesto se nenechala odradit zhruba stovka běžců a běžkyň a mnoho diváků, kteří se přišli pobavit a zafandit svým blízkým a přátelům z Hranicka i Ašska.

Ve 14 hod. se na Masarykově náměstí spustil několikahodinový běžecký a chodecký program, který bavil jak ty aktivně zapojené, tak diváky. Ti se mohli občerstvit u hranických dobrovolných hasičů nebo ve stánku „KyšKyš“, nově mohli využít sociální zázemí v domě „u Sucháčka“.

Jako první vyrazily na trať předškolní děti – od dvou do 6 let, které rozhýbaly lenochoda Speedyho. Byli odměněni všichni zúčastnění – diplomem, medailí i plyšákem. Následovala nejpočetnější kategorie – 1. - 3. třída (celkem 26 dětí), proto běželi 600 metrů kluci a holky zvlášť v doprovodu starosty města. Následoval běh 4. -5. tříd. Pak už byla na řadě nová disciplína – rychlochůze dvojic s kočárkem nebo vozíkem s živým člověkem. Trasa vedla do parku na Husově náměstí, na níž se vydala necelá desítka roztodivných i roztomilých posádek. Věříme, že příští rok bude tahle kategorie ještě početnější. A pak se už kolem besedy proháněli žáci a žákyně druhého stupně na trati dlouhé 800 metrů.

Na náměstí dorazila také ředitelka Hospice sv. Jiří paní Alena Votavová se svým zástupcem, poděkovala všem a vyjádřila překvapení nad tím, jak akce profesionálně působí (to dělá ten oblouk od Hannahu:).

Následovalo vyhlašování, při kterém se ocenění mohli zvěčnit ve fotokoutku Zuzky Pavlíkové přímo pod koněm – myslím sochou

Dále byly na programu tolik očekávané štafety, kterých bylo šest a byly krásně rozpoznatelné podle stejně barevných týmových triček. Bylo skvělé, že své síly mohli změřit s poloprofíky i děti a jejich učitelé, vše bylo v přátelské, přesto soutěživé atmosféře. Vše završil společný běh na 3 a 5 km, který tradičně vede kolem hasičárny, „Habermankou“, přes pole, kolem Farského lesa, ke kostelu a zpět kolem besedy do cílového oblouku. Všichni běžci dostali zmiňovanou medaili, první tři skleněné plakety, někteří také ceny od firmy Hannah, které velmi děkujeme.

Ukázalo se, že naše akce rozhýbala některé ne - běžce, přičemž někteří dokonce dokázali nečekaně vyhrát, zatímco v jiných kategoriích naopak favoriti vítězili tam, kde se to od nich očekávalo. Opět se při rozhovorech se závodníky při slavnostním vyhlašování ukazovalo, že jsou namotivovaní a přijdou podat ještě lepší výkony zase za rok. Výtěžek akce bude věnován na podporu Hospice sv. Jiří v Chebu (vybralo se 6000,- Kč). Díky všem, kdo pomohli s organizací, občerstvením a přispěli na Hospic.

Za tým BPM P. Hošková

Výsledky Běhu městem Hranice 2023/pro Hospic sv. Jiří:

Předškoláci:

zvítězili všichni: Tonička Kuncová, Stellinka Křížová, Péťa Kozelka, Standa Nováček, Anička Růžičková

1.- 3. třída dívky:

4. SPK: M. Pališin, P. Pališin, A. Sládečková, R. Kratochvíl, L. Kratochvílová

5. 6.TŘÍDA: K. Kosařová, A. Vomáčková, T. Mojcherová, M. Dolejš, L. Nový

6. UČITELÉ: J. Norková, L. Šteflová, J. Ševčíková, J. Pulkert, L. Fišerová

RYCHLOCHŮZE DVOJIC S KOČÁRKEM/VOZÍTKEM:

1. Daniel Mašlár + Matěj Mašlár

2. Miroslav Amrich+ Ema Meszarošová

3. Kuba Kroufek + Blanč Švihlová

4. Pavlíkovi + J. Strunzová

5. David Popelka s Honzíkem a Madlenkou: speciální cena za umělecký dojem😊

6. J. Rusiníková s dvojčaty Hančou a Lenkou, Jana Šambergerová + Max Šamberger

7. Veronika Kindlová + Lili

8. Martina Vomáčková + Vája

Ještě velké díky organizačnímu týmu: Dáše Pulkrtové, Dáše Popelkové, Soně Peškové, Štěpánce Mašlárové, Zuzce Pavlíkové, Blanč Švihlové, Kátě Křížové (na fotce chybí), Technickým službám, hranickým hasičům, Mírovi Všetečkovi, ZŠ a MŠ za nábor mladých běžců a běžkyň, Hannahu, Jirkovi Pěnkavovi za rychlou pivní pomoc.

Celou fotogalerii naleznete ZDE.

Běh městemBěh městemBěh městemBěh městemBěh městem

Datum vložení: 13. 9. 2023 9:08
Datum poslední aktualizace: 13. 9. 2023 9:18