25.4.2024 16:04

Bezplatné testování Covid v továrnách

ilustrační Dostala se k nám nabídka na bezplatné testování ve fabrikách prostřednictvím Standy Kříže a Hospodářské komory. Vládou nastavená opatření a omezení se týkají různých odvětví, výrobní závody však byly doposud opomíjeny.

To i přes to, že dle statistiky ISIN se více než třetina nákazy šíří právě na pracovišti. Vnímáme, že toto mělo přijít o několik měsíců dříve, ale vzhledem k aktuální situaci určitě není pozdě.

Proto jsme dnes kontaktovali všechny zástupce místních továren, aby nám sdělili případný zájem a počty osob. Velice oceňujeme kladný přístup všech z nich. Rozumíme, že ne všichni si mohou dovolit pravidelné testování zaměstnanců a velice vítáme tuto službu od HK. Domníváme se, že jen dostatečným testováním, trasováním a dodržování karantén lze držet onemocnění na přijatelné úrovni před dostupností vakcín.

Buďte, prosím, všichni zodpovědní a přidejte se prostřednictvím svého zaměstnavatele k této službě. Na základě zjištěného zájmu dohodneme se zástupci HK vhodné prostory. Budu moc rád, pokud vás bude dost a testovací tým k nám bude dojíždět pravidelně.

Daniel Mašlár, starosta

Vytvořeno: 22. 2. 2021