28.3.2024 17:03

Běh městem - o pohár starosty města

Běh městem Město Hranice společně s Radou rodičů pořádá dne 19.září 2020 Běh městem - o pohár starosty města. Přihlášky do 31.8.2020 na email behmestem.hranice@seznam.cz - uveďte jméno, příjmení, kategorii a případně název týmu. Více viz dále:

Datum konání: 19. 9. 2020 začátek od 14:00

Místo konání: Mateřská škola, Hranice, 35124

Typ akce: sport, aktivní vyžití

Organizátor: Město Hranice

Kategorie:

- děti z mateřské školy ( mohu běžet v doprovodu rodičů)

- děti z mateřské školy na odrážedlech

- 1. stupneň ZŠ

- 2. stupeň ZŠ

- štafeta pětičlenných týmů (rodina, přátelé, spolky, firmy atd.)

- "profi" běh do 5 km

Přihlásit se můžete na emailu: behmestem.hranice@seznam.cz - uveďte jméno, příjmení a kategorii, popř. název týmu do 31.8.2020

V rámci BĚHU MĚSTEM 19. 9. 2020 od 14 hod. na Masarykově náměstí v Hranicích můžete přispět na rehabilitaci Aničce Stehlíkové z Aše. Její rodiče vysvětlují:
Chtěli bychom se na Vás obrátit se žádostí o poskytnutí peněžitého příspěvku pro Aničku Stehlíkovou z Aše, které je 13 let a má diagnózu spastická kvadruparéza - postižení všech čtyř končetin. Bohužel od malička nechodí, a je prakticky odkázána neustále na pomoc druhé osoby.
Anička jde po prázdninách s bráchou dvojčetem do 7. třídy základní školy, učí se velmi dobře, chodí do ZUŠ do keramického a dramatického kroužku, je chytrá a vzhledem ke svému handicapu velmi pečlivá.
Spastická kvadruparéza je nejtěžší formou DMO, v její léčbě hraje proto význačnou roli intenzita REHABILITACE. Kromě rehabilitování doma, využíváme cvičení v Arpidě – centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením. 2x týdně jezdíme rehabilitovat do Františkových Lázních, v létě jezdíme na tříkolce LOPED, doma na MOPEDU.
I přesto stále hledáme nové možnosti rehabilitace, aby se mohla Anička posunout tzv. dál. Před rokem nám bylo doporučeno nestátní zdravotnické zařízení CENTRUM HÁJEK - https://centrumhajek.eu/, které se specializuje na program pohybové terapie TheraSuit.
Výjimečnost programu TheraSuit spočívá v intenzivní léčebné tělesné výchově, ve využití stabilizačního obleku a v širokém spektru podpůrných procedur. Věnují mimořádnou pozornost individuálnímu přístupu a kombinují rehabilitační metody tak, aby dosáhli co nejlepších výsledků. Délka pobytu je minimálně dva týdny (10 dní aktivní terapie).
Základní cena pro dvoutýdenní komplexní neurorehabilitační terapii Therasui je 58.000 Kč.
Na tuto částku nepřispívá nijak zdravotní pojišťovna. Aby mohla být terapie účinná, měla by ji Anička absolvovat minimálně 2x do roka.
Zkoušíme tuto metodu, která zlepšuje její břišní svalstvo, zda by se Anička dokázala sama s oporou alespoň postavit. Minulý rok se nám podařilo v rámci sbírky vybrat cca Kč 150 tis. a Anička se díky tomu zúčastnila rehabilitačního pobytu již 5krát.
Vy, kteří byste nám chtěli pomoci, zasílejte prosím příspěvky na Aniččin transparentní účet – 192814411/0600, nebo přímo na Běhu pro město 19.9 v Hranicích. Máte možnost snížení základu daně pro roční zúčtování.
Děkujeme,
rodiče Aničky Stehlíkové