18.4.2024 11:04

Zatraktivnění turistické nabídky v rámci příhraničního regionu

Park miniatur V rámci přeshraničního projektu „Zlepšení informačního proudu německých a českých pamětihodností pro turisty, návštěvníky lázní a obyvatele celého regionu včetně jejich propojení“ byli za účasti obou projektových partnerů (Město Adorf a mikroregion Sdružení Ašsko) a médií v úterý 6.srpna 2019 představeny veřejnosti jeho výstupy.

Cílem projektu bylo zatraktivnění areálu Parku miniatur s botanickou zahradou v Adorfu. V parku jsou v podobě reálných modelů prezentovány regionální pamětihodnosti a u každé z nich byla nově osazena informační tabule s informacemi k dané stavbě ve třech jazycích (němčina, čeština, angličtina) včetně fotografie a zobrazení v mapě.

Nově byly v areálu umístěny velké informační tabule s turisticky zajímavými lokalitami z Ašského výběžku a Duryňského Fojtska, tak aby návštěvníci zavítající do Adorfu měli možnost se s nimi teoreticky seznámit a vybrané památky pak následně osobně v regionu vyhledali a navštívili. Naopak na území Ašska (vrch Háj v Aši a v Podhradí pod kostelem) byly osazeny informační tabule s informacemi o regionu Fojtska vč. mapy, ve které jsou jednotlivá turisticky zajímavá lákadla vyobrazena.

Projekt spolufinancovaný Evropskou unií v rámci Evropské fondu pro regionální rozvoj tak v rámci přeshraničního regionu přispěl k jeho výraznější propagaci a odstranil díky provedení tabulí ve třech jazykových mutacích případnou jazykovou bariéru.

Návštěvu parku miniatur vč. botanické zahrady v Adorfu můžeme všem vřele doporučit. Po prohlídce parku se můžete od příštího roku zároveň vykoupat v lesním koupališti v těsné blízkosti parku, letos zde ještě bohužel probíhá rekonstrukce.

Adresa:
Miniaturschauanlage Klein-Vogtland