28.3.2024 12:03

V Sokolovně by mohla být možnost ubytování pro turisty

Sokolovna Město Hranice před časem převzalo do svého majetku budovou Sokolovny. Vedení radnice se snaží stav budovy a přilehlých prostor postupně zvelebovat. Byla vyměněna okna, řeší se energetické úspory v dalších oblastech.

Město se začíná zabývat i možnostmi dalšího využívání této rozsáhlé budovy. Je zde velký sál a takzvaný malý sál, do kterého byla v minulém roce přesunuta posilovna. V Hranicích rozhodně chybí ubytování turistického typu. Proto  se město rozhodlo upravit nevyužívanou místnost po původní posilovně tak, aby zde méně nároční turisté mohli přespat.

Výhodou je, že v Sokolovně funguje hospoda, kde se dá dát i něco na zub a je zde stálý správce budovy. V rámci poptávky po ubytování tohoto druhu se starosta spolu se správcem objektu panem Václavem Kárníkem sešel s architektem a byly stanoveny možnosti, jak postupovat v úpravě menších místností.

V upraveném pokoji je přivedena voda, je zde malá linka s vařičem a 4 postele s možností páté přistýlky. Je to takový pilotní pokoj. Bude se sledovat poptávka a jeho využití. V „rukávu“ má město  ještě jednu místnost, kde by byly pouze postele a má představu o možnosti rekonstrukce sociálních zařízení tak, aby se oddělily pro ubytovací část a pro hospodu. Vše záleží na poptávce. Zatím se budou využívat stávající sprchy v suterénu.

Vedení Městského úřadu  těmito kroky sleduje především větší atraktivnost regionu pro turisty a sportovce, kteří na západ Čech míří například na kolech.

S přestavbami se řeší  i legislativní část celého záměru a bude se  jednat s hygienou a dalšími dotčenými orgány tak, aby vše bylo v pořádku, poté se bude ubytování i veřejně nabízet.

Velký dík patří panu Kárníkovi, který zrenovoval parketovou podlahu, obnovil výmalbu a nátěry a smontoval nábytek a „klukům od Itesu“, kteří tam přivedly nové rozvody a vše připojili.

SokolovnaSokolovna

Vytvořeno: 19. 8. 2019