18.4.2024 09:04

Víkendové (nejen) covid okénko

info K dnešnímu dni máme 18 aktivních zjištěných případů. Před týdnem to bylo 41, před tím 45 a před tím 57. To není úplně blbý.

Týdenní nárust zachycených případů je +2 (před tím to bylo +24, +18, + 30, +31). To je skoro dobrý.

👉 Na mapce okresů začínáme chytat "zdravější barvičku", což je super. Úplně super to ale ještě zdaleka není. Stále jedna z mála nejhorších věcí, co se vám může stát, je potřeba nemocniční péče. Takže se opatrujte, a to ve všech ohledech.

👉 V potravinách, na poště a u lékaře byly dnes doplněny krabice s respirátory. Berte si dle potřeby, doplňovat budeme i nadále.

👉 V minulém týdnu se otevřela možnost očkování pro osoby 70+. I nyní se nás obrátila jedna osoba, kterou jsme registrovali a v pondělí má termín. Podle všeho nám v tom našem nejhorším kraji začíná očkování docela pěkně běžet. Všichni senioři 70+ i učitelé v mém okolí, kteří se zaregistrovali, mají termín, nebo jsou již naočkovaní.

👉 K očkování se připojuje i náš pan doktor. Zde se to celé rozjíždí trošku pomalu, protože systém přihlašování se v minulém týdnu několikrát změnil a jak se ukázalo ze zkušeností v ostatních obcích, koordinace praktiků moc nefunguje. Nyní půjdou k praktikům informace vícero kanály, mimo jiné i přes starosty. Budu se v tomto snažit pomoci a věřím, že v nejbližších dnech bude očkovací látka v ordinacích.

👉 Začali jsme provizorně zakrývat propadlou střechu na domě č.p. 666, aby se nám dům tolika nepromáčel. Máme výsledky stavebně-technického průzkumu a závěry jsou pozitivní. Konstrukce jsou, až na lokální poruchy, únosné. Beton obsahuje hlinitanovou přísadu pouze v minimálním množství, takže s konstrukcemi můžeme počítat.

👉 V týdnu jsem tu měl dopravního inspektora PČR a řešili jsme možnosti zklidnění dopravy ve Studánce a řešení komunikace před 666 v návaznosti na ulici U Pošty. U obou případů byl pan inspektor velmi konstruktivní a vstřícný. Nastínil možnosti, které by preferoval a toleroval. Oba případy budeme dále řešit s dopravními inženýry.

👉 V rámci dalšího rozšiřování vodovodu a kanalizace se chceme mimo jiné věnovat Habrmanově ulici. Zdě některé sítě jsou, ale jsou řešeny poněkud zvláštně. S Chevakem jsme se tak dohodli, že zreviduje stávající stav a před zadáním studie nám dodá zprávu, kde budeme vědět, zda můžeme pouze pokračovat, či zda je nutná i obnova stávajícího.

👉 V letošním roce podáváme docela velké množství žádostí o dotace. Na některé projekty žádáme i z vícero dotačních titulů. Většinu si děláme sami, s některými nám pomáhají různé dotační agentury. U těch je výhoda, že se specializují vždy na danou oblast a skrze různé vazby na poskytovatele dotace bývají o krok napřed. Žádáme např. na rekonstrukci interiéru kuchyně MŠ vč. VZT, fasády a střechy, pietní místo ve Studánce u hřbitova, projekt na cyklostezku do Adorfu, opravu šikmé střechy ZŠ z Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a z Ministerstva financí (MF), opravu ploché střechy z MF, přestavbu domu v Krátké ulici na Dům s pečovatelskými byty opět z MMR i MF, demolici býv. hotelu Praha z MMR a dokončení školní zahrady z MAS. Snad nám z toho něco klapne.

👉 Fajn víkend všem!

Daniel Mašlár,starosta