29.3.2024 06:03

Víkendové infookénko

logo Za poslední týden nemáme žádný nový COVID případ. Zůstává poslední aktivní pozitivní, kterému by měla brzy skončit izolace. Takže super.

👉 Moc nerozumím hysterii kolem testování dětí. Myslím si, že je super, že se vrací život do normálu a to, že dítěti utřete nudli z nosu kusem vaty ho snad nijak doživotně nepoznamená. To že mají dostupné testy pochybnou účinnost a celý je to nějak divně uchopený naší vládou je asi fakt, ale tohle je to nejmenší, co můžeme udělat. Dívejte se na to tak, že díky tomu opatření je nějaká šance, že nakažené dítě to neroznese po celé školce.

U roušek na ZŠ chápu, že je to opruz! A všechny ty opatření s rotační výukou a skupinky a jen některé děti atd v kontextu toho, že se mohou dělat vnitřní akce pro 10 lidí, nebo venkovní pro 20 na mě úplně nepůsobí, že "návrat dětí do škol je priorita".

Zkuste se na to ale koukat, že to jsou první malé krůčky rozvolňovaní a že to bude postupně lepší. Za sebe tohle vidím radši než to prosincové slavnostní otevření všeho, z čehož jsme se vzpamatovávali do teď.

👉 Vzhledem k uklidnění epidemie jsme otevřeli úřad. Zatím jen pondělí a středa, ale je otevřené vše včetně pokladny, a i Ites opět přijímá platby v hotovosti. Je to s ohledem na rodiče, které tu pracují. Ostatní dny fungují úředníci dle možností. Úřad je otevřený, ale není jisté, že tu zastihnete danou osobu - jedině po předchozí domluvě.

Určitě to neznamená, že jsme teď měli půl roka dovolenou. Faktury se platí normálně, účtuje se, žádáme o rekordní množství dotací, připravujeme kopu investic, běží matriční věci, převody pozemků, vše. Ten příjem hotovosti byl jen zlomek práce, která se tu dělá a která se dělá normálně.

👉 Konečně nám neteče do 666, což je super. Trošku blbě se nám po odkrytí vrátila zima a zakrytí nemohlo bohužel proběhnout tak rychle jak jsme si mysleli. Nějací dobráci nám při opravě uvnitř vylili sud s vodou v posledním patře, kam se provizorně zachytávala voda a na té jižní fasádě se to bude asi ještě chvilku prokreslovat. Uvnitř už to ale pěkně vysychá a těším se, až spustíme celou rekonstrukci.

👉 Konečně se povedlo "očistit" bývalý hotel Praha, na kterém visely mnohamilionové zástavy od dražby v roce 2014. Tenkrát to pan dražitel trošku odflákl a ač reálně žádné pohledávky neexistovaly, tak na katastru stále byly zapsané. Po 6 letech to byl docela oříšek, dohledat a dokopat kompetentní osoby k činnosti. Řešili jsme to už loni a když nám naposílali všechny dokumenty, tak jsme zjistili, že lze umazat jen polovina. Takže vše znovu. Je hloupý, jak takováhle věc, která není vidět a není ani na první dobrou prospěšná, zaměstná spoustu lidí, kteří by mohli dělat něco užitečnějšího.

Každopádně je to vyřešené a připravujeme výběrové řízení na demolici dle výsledku stavebně-technického průzkumu, protože dům nedělá vůbec pěknou vizitku. Hned poté začneme připravovat architektonickou soutěž na nový objekt.

👉 Návrat zimy přerušil jarní úklid, který hned jak bude počasí obnovíme. Je potřeba přejit na blokové čištění parkovacích míst. Budeme dávat značky vždy několik dní dopředu. Koukejte po nich a buďte, prosím, ohleduplní a na ten den někam odparkujte, abychom ty plochy mohli co nejlépe uklidit.

Mějte fajn víkend!

Daniel Mašlár, starosta