29.3.2024 11:03

Stanovisko vedení města k opatření MZ

Stanovisko vedení města Stanovisko vedení města k opatření MZ k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2

Ve středu ráno se sešlo vedení hranické radnice k projednání mimořádných opatření vydaných včera ministerstvem zdravotnictví.

Na základě opatření ministerstva zdravotnictví  čj. MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN, se od středy 11. 3. 2020 uzavírá základní škola, která je příspěvkovou organizací města Hranice.  V souvislosti s uzavřením školy nebude v provozu ani družina.

Vedení se také zabývalo otázkou uzavření mateřské školy, která zatím do mimořádného opatření nespadá. V této souvislosti vyzýváme rodiče, aby pokud možno, nechali děti doma. Zejména vyzýváme ty rodiče dětí, kteří jsou doma na mateřské a rodičovské dovolené, či doma se školními sourozenci. Ostatní dle uvážení.

Děti s podezřením na virové onemocnění, nebudou přijaty do školky mezi ostatní děti.

Rodiče dětí ze ZŠ, kteří zůstanou se svými dětmi doma, jedná se však o děti do 10 let věku, nechť kontaktují příslušnou školu a vyžádají si potvrzení o uzavření školy na tiskopise „Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy).

Viz: https://www.cssz.cz/web/cz/osetrovne

Ministerstvo zdravotnictví vydalo toto opatření:

Zakazují se s účinností ode dne 10. března 2020 od 18:00 hod. divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření.

Tento zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných nebo soukromých osob (např. valná hromada akciové společnosti), které se konají na základě zákona.

Zakazuje se s účinností ode dne 11. března 2020:

- osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů,

- osobní přítomnost studentů na studiu na vysoké škole podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.

Situaci budeme nadále sledovat a případně budeme reagovat na nové skutečnosti.

11.3.2020

Ing. Daniel Mašlár, starosta města