28.3.2024 14:03

Rozsvícení vánočního stromu

Rozvěcení Letos jsme mohli naplánovat rozsvícení vánočního stromu bez větších obav, že by nás limitovala protikovidová opatření. K tomu se přidala Eva Janousch s přáním a nabídkou své pomoci akci udělat více interaktivní, tvořivější a chtěla rozšířit nabídku občerstvení.

Povedlo se – zde je průběh a popis celé akce:

Po 16té hodině vytvořily svým vystoupením pravou vánoční atmosféru Chorus Egrensis a Sbor ze ZŠ Hranice v evangelickém kostele. Lidé se pak přesunuli na náměstí, kde již v domě „U Sucháčků“ probíhaly tvořivé dílny a fotokoutek Michala Budy. K občerstvení byly tradičně klobásy, trhané maso a trdlo (jehož tvorba se ještě musí vychytat), svařák, čaj… O program se pak postarali žáci z Mateřské školy Hranice a ZUŠ Aš zazpíváním koled a vánočních písní, za doprovodu kytar, při nichž se z vyhlídky začal sypat alespoň peříčkový sníh. Následně odstartoval prodej věnců Klubík štěstí Aš, v čele s panem Michlem, který poděkoval vedení města a obyvatelům Hranic za charitativní akci. Starostovi Danielu Mašlárovi předal obraz, který společně nakreslily děti z Klubíku. Dílo již visí v kanceláři starosty na městském úřadě. Na Klubík se vybralo necelých 10. 000,- Kč, podle slov pana Michla a rodičů handicapovaných dětí půjdou na vybavení nového stacionáře v Aši. Těsně před 18 hodinou roztančily své představení Cirkus Ceres s ohnivou andělskou show. A pak přišlo vlastní rozsvícení – strom ve stříbrné a zlaté barvě rozzářil oči nejen dětí. Společné chvíle pak zpříjemnil žesťový soubor Quintetus Cantorum, který letos z vyhlídky sestoupil a hrál i přímo u stromu. Děkujeme všem, kdo se aktivně zapojili do této akce, TS Hranice za technickou podporu, SDH za občerstvení, Evě za nové a hlavně zrealizované nápady.

Krásný advent

Pavla Hošková

Akce se konala za finančí podpory Skupiny ČEZ.

Reportáž Mvtv.cz:

RozvěceníRozvěceníRozvěceníRozvěceníRozvěceníRozvěcení