21.5.2019 04:22

Žadatel: město Hranice

Projektový partner: obec Regnitzlosau

Celkové náklady projektu: 12.927 Euro

Dotace: 10.988 Euro (85%)

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Dispozičního fondu Euregia Egrensis.

Obsah projektu: cílem projektu je setkání občanů Čech, Bavorska a Saska (100, 30 a 20 účastníků) v krásném prostředí Trojstátí, kde se potkávají hranice tří uvedených zemí. Zde se v sobotu 6. července 2019 uskuteční již tradiční kulturní akce, která přispěje nejen ke spolupráci obcí, ale také ke kulturní výměně a vzájemnému sbližování obyvatel hraničních regionů. Na akci vystoupí místní amatérská kapela Starovarka a další tematická hudební uskupení jak z Čech, tak z Německa. Na akci proběhne workshop ke zbojnické show (např. jezdectví, lukostřelba) se zapojením široké veřejnosti. V rámci přípravy projektu a během společných konzultací partnerských obcí Hranice a Regnitzlosau, do nichž byl zapojen i německý spolek turistů (Tourismusverband), bylo dohodnuto, že v rámci kulturní akce bude slavnostně odhalen hraniční kámen umístěný přesně v geografickém bodu Trojstátí. Aby bylo místo setkání dostupné pro všechny věkové skupiny, bude zajištěna v průběhu celého dne kyvadlová autobusová doprava z centra města Hranice na Trojstátí. Akce je velmi hojně navštěvovaná lidmi ze všech tří zemí, předpokládaná účast je daleko vyšší než počet přímých účastníků projektu.

Cíl projektu: projekt umožní setkání široké laické veřejnosti celého příhraničí, podpoří mezilidské vztahy a posílí stávající a nové přeshraniční vazby v regionu

Vytvořeno: 13. 5. 2019
Poslední aktualizace: 13. 5. 2019 08:13