19.3.2024 11:03

Projekt: "Hranice Open Air"

logo Informace o projektu "Hranice Open Air".

Projekt:Hranice Open Air Fest

Žadatel: Město Hranice

Projektový partner: obec Eichigt

Celkové náklady projektu: 14.409 Euro

Dotace: 12.248 Euro (85%)

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Fondu malých projektů Euregia Egrensis.

Obsah projektu: oba partneři – Město Hranice a obec Eichigt, se domluvili na realizaci přeshraničního multižánrového hudebního festivalu ve dnech 6.-8.9.2019 v Hranicích. Festival bude určen pro širokou veřejnost z celého česko-německého

regionu bez rozdílu věku, pohlaví, rasy a etnického původu. Hudební festival bude zahájen v pátek 6.9. odpoledne v prostorách u místní Sokolovny, kde budou postavena dvě pódia a bude pokračovat do neděle 8.9. Hudební produkce českých i německých kapel bude probíhat dle programu na obou pódiích. Jedna ze scén bude postavena uvnitř pronajatého velkokapacitního stanu, který by zároveň posloužil v případě nepřízně počasí i jako zázemí pro konání hlavního programu akce. Na akci přislíbili účast jak umělci profesionální, kteří budou hrazeni z vlastních prostředků města, tak umělci amatérští. Pro dětské návštěvníky budou po celou dobu festivalu připraveny různé zábavné atrakce a výtvarný workshop. V Sokolovně se bude konat výstava místních výtvarníků z česko-německého příhraničí. Kromě vystoupení kapel na hlavní scéně dle sestaveného programu se budou kapely moci představit libovolnou formou na vedlejším pódiu. Akce bude prezentována prostřednictvím plakátů v celém regionu a reportáže v místní televizi. Pro přímé účastníky projektu bude připraveno v průběhu celého festivalu občerstvení. Na akci se bude vybírat dobrovolné vstupné.

Cíl projektu: realizace projektu umožní setkání lidí z hudební branže napříč regiony, ale především přiláká velké množství návštěvníků z řad laické veřejnosti nejen česko-saského příhraničí. Projekt podpoří mezilidské vztahy a odbourá nejen jazykové bariéry.

logolo

Vytvořeno: 24. 6. 2019